شما اینجا هستید

تیتریک » شروع لیگ تکواندو در دوران اوج کووید ۱۹ / حمله شیاپ چانگ به کرونا

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فدراسیون تکواندو به دنبال برگزاری رقابت‌های لیگ برتر تکواندو است. در همین رابطه هم سازمان لیگ اطلاعیه‌ای را منتشر کرده که می‌خواهد از ۱۵ آبان مسابقات لیگ برتر پومسه تکواندو را برگزار کند. تصمیمی که با شیوع دوباره کرونا همزمان شده و به همین دلیل نگرانی های زیادی را به همراه آورده است.

بیش از هشت ماه است که ویروس کرونا دنیا را درگیر خود کرده و در این مدت هم بیشتر رشته های ورزشی چه در ایران و چه در نقاط دیگر دنیا به تعطیلی کشیده شده است.

به تعویق افتادن بازی های المپیک هم یکی از مهمترین برنامه های ورزشی بود که با شیوع گسترده ویروس کرونا قرار شد در سال ۲۰۲۱ برگزار شود.

در چنین وضعیتی بسیاری از مسابقات ورزشی از جمله رقابتهای لیگ برتر تکواندو نیمه کاره به پایان رسیدند و حالا برای شروع فصل جدید خود هم با مشکلات زیادی روبرو هستند.

بسیاری از رشته ها برای گرفتن مجوز برگزاری رقابتهای لیگ با مسئولان وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا مذاکره کردند. رشته های تیمی مثل هندبال و والیبال خیلی زود مجوز گرفتند اما خیلی زود هم با مشکل روبرو شدند و تعداد زیادی در این دو رشته با بیماری کرونا مواجه شدند. در بین رشته های انفرادی این کشتی بود که زودتر همه توانست مجوز بگیرد و دور رفت رقابتهای لیگ برتر خود را هم برگزار کرد. بر اساس تصمیم فدراسیون کشتی رقابتهای لیگ برتر به طور متمرکز برگزار شد و تیم ها در خانه کشتی قرنطینه شدند.

دور رفت مسابقات لیگ برتر کشتی با موفقیت به پایان رسید؛ اگر چه چند کشتی گیر و چند مربی به کرونا مبتلا شدند اما با اینحال باید برگزاری دور رفت لیگ برتر کشتی را موفقیت آمیر توصیف کرد. حالا کشتی می تواند یک الگوی مناسب برای رشته های دیگر مثل تکواندو باشد.

البته شاید الان با شیوع دوباره این بیماری که هیچ وقت به این اندازه هم رشد نکرده بود، بسیاری بر این عقیده باشند که نباید ریسک کرد تا سلامتی ورزشکاران به خطر نیافتد اما واقعیت این است که ادامه این تعطیلی ها باعث نابودی رشته های ورزشی می شود. ۸ ماه تعطیل کردن یک رشته آسیب های جبران ناپذیری را می زند که تا سالها می تواند رشته های ورزشی را رنج بدهد.

یعنی علاوه بر فوایدی که لیگ همه ساله داشته و باعث رونق رشته و تامین منابع مالی برای ورزشکاران و مربیان می شود، یک فایده مهم و حیاتی هم دارد که متخص این روزهای کرونایی است و آن هم بازگرداندن خون به رگ های یک رشته است. حیات تکواندو و هر رشته ورزشی این روزها ایجاب می کند که باید مسابقات ورزشی خود را شروع کنند.

ضمن اینکه باید به یک نکته توجه کرد که کمیته بین المللی المپیک به طور رسمی اعلام کرده در سال ۲۰۲۱ چه کرونا باشد و چه نباشد بازی های المپیک حتما در توکیو برگزار می شود. برای رسیدن به این بازی ها هم باید رشته های ورزشی فعالیت خود را از یک جایی شروع کنند. نمی شود که با ماندن کرونا که زمان نابودی‌اش را هیچ کس نمی داند تمامی رشته ها تعطیل باشند.

بنابراین باید برنامه سازمان لیگ تکواندو را برای برگزاری لیگ برتر پومسه از ۱۵ آبان را حمایت کرد و برای بهتر برگزار شدن این مسابقات تمام تلاش را به کار گرفت.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::