شما اینجا هستید
تیتریک » کار خوبه خدا درست کنه/ طلای آسیا را ٢ ماه بعد از ناکامی در مسابقات جهانی کسب کردم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

عارف فرشادمهر که مدال طلا قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۱۲ را در کارنامه دارد از خاطرات دوران ورزشکاری خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«قبل از مسابقات جهانی  2011 مصر درست روز ٢٨ اسفند ماه با صلاح دید کادر فنی و به منظور افزایش روحیه تکواندوکاران اردو تا روز دوم فروردین تعطیل شد و  قرار بر این بود هر بازیکن برای حفظ امادگی بدنی تمرینات اختصاصی انجام دهد؛ متاسفانه در اولین تمرین انفرادی که در پارک نبوت کرج انجام دادم هنگام استارت زدن مچ پای چپم در چاله ای افتاد و به گونه‌ای پیچ خورد که صدای پارگی رباط‌های پایم را شنیدم و این اتفاق دقیقا ۱۰ روز پیش از رقابت‌های قهرمان جهان بود.

با وجود مصدومیت شدید پس از بازگشت به اردو، فدراسیون و کادر فنی تمام تلاش خود را برای رسیدن من به مسابقات انجام داد و روزی ٢ جلسه به فیزیوتراپی استقلال می‌رفتم و با استاد عبداللهی اختصاصی تمرین می‌کردم.

روز اول مسابقات در مبارزه اول با حریف امریکایی ۱۲ بر ۳ به برتری رسیدم اما با تورم شدید مچ پای مصدومم مسابقه دوم رو در حین ناباوری  و در راند طلایی به حریف خوب کره جنوبی باختم و حذف شدم ؛ همان حریف کره‌ای اولین طلا آن دوره از مسابقات را با اختلاف زیاد نسبت به سایر رقیبان بدست آورد.

با بدترین شرایط روحی به ایران بازگشتم طوری که تصمیم گرفتم تکواندو را برای مدتی کنار بگذارم اما چند روز بعد که آروم‌تر شدم از خدا خواستم که یک نشانه خوب بهم نشان بدهد و با تمام وجود منتظر نشانه بودم.

هنوز چند روزی نگذشته بود که یکی از اقوام زنگ زد و گفت می‌خواهی با رییس تربیت بدنی صحبت کنم تا با فدراسیون رایزنی کنن و یک شانس دیگه برای شرکت در اردو مسابقات آسیایی بهت بدهند؟ همان لحظه گفتم که نه خیلی ممنون من کارم را  به یک نفر قوی‌تر واگذار کردم، انشاءالله که به زودی حل می‌شود.

٢ ساعت بعد از تماس ایشان، استادعلی تاجیک از اردوی تیم ملی تماس گرفتند و من را برای اردو مسابقات آسیایی که سرمربی آن استاد نفجم بودند، دعوت کردند. در رقابت‌های قهرمانی آسیا در دیدار فینال و راند طلایی با حریف کره‌جنوبی مبارزه کردم و آخرین امتیاز را من گرفتم که داور پاک کرد؛ استاد هادی ساعی برای اعتراض پشت زمین آمد اما خوشبختانه مجددا امتیاز گرفتم و قهرمان آسیا شدم.

با همان مدال و بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد رشته آسیب شناسی ورزشی در دانشگاه تهران تحصیل می‌کنم و مسیر زندگی من عوض شد و به این اعتقاد رسیدم کار خوبه، خدا درست کنه.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::