شما اینجا هستید

اخبار برتر » اعتصاب تکواندوکاران قراردادها را افزایش می دهد؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، در حالی که فدراسیون تکواندو در ماههای اخیر مقدمات برگزاری فصل جدید لیگ برتر تکواندو را فراهم کرده و باشگاهها این روزها در حال یارگیری برای فصل جدید هستند، موضوع کم بودن میزان قرارداد تکواندوکاران، به سوژه ای برای مصاحبه برخی افراد تبدیل شده است. 

حتی کار به جایی رسیده که برخی اخبار مبنی بر اعتصاب تکواندوکاران و عدم عقد قرارداد با باشگاهها تا زمان افزایش مبلغ قراردادشان به گوش می رسد. از ۱۰ میلیون که کف قرارداد باشگاهها به شمار می رود تا بیش از ۵۰، ۶۰ میلیون که سقف قراردادها در لیگ است، تکواندوکاران را راضی نمی کند.

به نظر می رسد تهدید تکواندوکاران هم چندان کارساز نبوده و مشخص نیست چه کسی مسئول رسیدگی به خواسته آنهاست. در حالی که برخی سازمان لیگ و فدراسیون تکواندو را مخاطب قرار دادند، هنوز به طور مشخص، هیچ کس اعلام نکرده فدراسیون چه اقدامی برای افزایش قرارداد تکواندوکاران باید انجام دهد.

البته آنطور که پیداست، تا زمانی که تعداد تیم های باثبات در لیگ برتر تکواندو افزایش پیدا نکند و رقابتی بین تیم ها برای رسیدن به عنوان قهرمانی به وجود نیاید، قراردادها هم صعود چندانی نخواهد داشت.

باید طرف دیگر ماجرا را هم نگاه کرد؛ جایی که باشگاهها اعتقاد دارند برخی از تکواندوکاران هم حرفه ای رفتار نمی کنند و گاهی اوقات برخلاف قراردادشان عمل می کنند. 

به هر حال هر چه هست؛ تکواندو به عنوان یک رشته المپیکی مدال آور قطعا این پتانسیل را دارد تا قرارداد ملی پوشانش حداقل بیش از ۱۰۰ میلیون باشد. این رشد قراردادها در سال های اخیر برای رشته هایی همچون والیبال، بسکتبال و حتی کشتی رخ داده و به نظر می رسد تکواندو هم باید فضایی را برای اسپانسرها فراهم کند تا بیشتر شوق حضور و سرمایه گذاری در میان اسپانسرها به وجود بیاید.

در این میان نقش برخی از قهرمانان سابق تکواندو که در نهادهای مختلف و شرکت های خصوصی بزرگ مشغول به کار رفتند هم می تواند کلیدی باشد. آن ها می توانند برای کمک به رشته ای که به آن تعلق دارند، پا پیش بگذارند و اسپانسرهایی را به لیگ وارد کنند که دغدغه تکواندوکاران تا حدودی برطرف شود.

منبع: سایت “ورزش سه”

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::