شما اینجا هستید
اخبار برتر » چرا قهرمان تکواندو المپیک اردو در ۲۴ سالگی خداحافظی کرد؟

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، «احمد ابوغاش» عضو تیم ملی تکواندو اردن که مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو را در وزن ۶۸- کیلوگرم کسب کرد، روز گذشته در صفحه شخصی خود از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد. خبری که جامعه جهانی تکواندو را در شوک فرو برد.

پس از انتشار این خبر سایت رسمی فدراسیون تکواندو اردن با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این خبر واکنش نشان داد و نوشت: در خصوص خداحافظی «احمد»، آن هنوز چیز رسمی به ما اعلام نشده و به همین دلیل از انگیزه و دلایل آن هیچ اطلاعی نداریم. این خبر توسط مدیر صفحه شخصی او منتشر شده است. در شرایط فعلی ارتباط با این تکواندوکار غیر ممکن است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «احمد ابوغاش» به دلیل درگیر بودن با یک پرونده جنایی از دو ماه قبل در بازداشت بسر می‌برد. پرونده‌ای که در دادگستری در دست بررسی این و ما کاملاً اطمینان داریم اگر بیگناه باشد، عدالت در مورد او رعایت خواهد شد. ما در فدراسیون تکواندو طی دو ماه به دلیل احترام به حریم خصوصی این ورزشکار و همچنین جلوگیری از حاشیه در رسیدگی به پرونده هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نداشته و تا زمان تصمیم گیری درباره پرونده و صدور حکم نهایی، از بحث در این باره پرهیز خواهیم کرد.

باید اشاره کنیم که «احمد ابوغاش» با کسب مدال طلای در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ برای ورزش اردن دست به تاریخ سازی زد. ولی او هم مانند همه تکواندوکارانی که در مانند او مدال‌های متعددی را در مسابقات بین المللی برای تکواندو اردن کسب کردند مورد توجه قرار گرفت. او قبل از شیوع کرونا در مسابقات مختلف شرکت کرد و فدراسیون برنامه‌های او را برای کسب سهمیه المپیک تدوین کرده بود. بعد از آنکه به دلیل آسیب دیدگی و افت فنی که نداشت موفق نشد سهمیه المپیک را به صورت مستقیم از سیستم رنکینگ کسب کند. فدراسیون تکواندو وی را به یکی از مهمترین مراکز درمان ورزشی در جهان «مرکز اسپایر» در قطر اعزام کرد و او در مدت دو ماه به خوبی شرایط بازگشت به میدان مسابقه را بعد از جراحی بر روی زانوی آسیب دیده پیدا کرد.

اما خانواده «ابوغاش» هم در مورد خداحافظی این قهرمان با انتشار بیانیه‌ای، اعلام داشت که فرزند ما جرم بزرگی مرتکب نشده، مشکلی برای بررسی قوه قضائیه اردن در این پرونده وجود ندارد چراکه می‌دانیم آنها طرفدار حق هستند و فرزند ما هم از حق است. که هیچ گناهی نسبت به هر اتفاقی مرتکب نشده است. ما در یک پرونده دیگر مربوط به همان قضیه دنبال می‌کنیم موضوع و دیدگاه در دادگستری مدنی از سال ۲۰۱۹ این موضوع به احمد به عنوان جرم تعدیل شده است. لطفاً برای جلوگیری از شیوع شایعات، هیچ‌گونه اطلاعات نادرستی را علیه فرزند ما منتشر نکنید. انشاالله با صدور رأی دادگستری عادلانه، همه جزئیات روشن خواهد شد.

این تکواندوکار شاخص در حالی تصمیم بر کناره گیری از تیم ملی اردن را رسانه‌ای کرد که قبل از بازداشت سخت تمرین می‌کرد تا برای حضور در رقابتهای انتخابی المپیک در قاره آسیا که اتفاقاً اردن میزبان است، آماده شود.

فدراسیون تکواندو اردن امیدوار است تا زمان برگزاری رقابتهای انتخابی المپیک و اعلام رأی دستگاه قضائی، وی از تصمیم خود منصرف شده و برای تیم ملی این کشور سهمیه حضور در بازی‌های المپیک را کسب کند.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::