شما اینجا هستید
اخبار برتر » عبداللهی: با رییس فدراسیون السالوادور گفتگو کردیم

 به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس وحید عبداللهی سرمربی تیم ملی نوجوانان و عضو کادر فنی تیم ملی بزرگسالان به همراه آزاد یاسایی همسر خود مدتی پیش اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی آنلاین برای تکواندوکاران آمریکایی کرد. در کلاسی که نزدیک به ۲۰۰ مربی و ۵۰۰ تکواندوکار از ایالت نیوجرسی آمریکا و کشورهای پرو، السالوادور، آرژانتین و برزیل حضور داشتند.

پس از این دوره، این زوج تکواندوکار یک دوره تمرینی و آموزشی نیز برای تیم ملی نوجوانان و بزرگسالان آرژانتین برگزار کرده و شب گذشته همین دوره برای ملی پوشان السالوادور برگزار شد. دوره‌هایی که با تمرین همزمان شاگردان عبداللهی همراه بود.

وی در این مورد گفت: در دوره اول تعداد شرکت کنندگان واقعاً زیاد بود. مواردی در مورد نحوه مبارزه، کسب امتیاز، تاکتیک‌های حفظ امتیاز و مواردی از این دست را آموزش دادیم که با تمرین همزمان تکواندوکاران در سالن همراه بود و بسیار مورد توجه قرار گرفت.

مربی تیم ملی ادامه داد: در کلاسی که مربوط به مربیان تیم‌های ملی بود، نه تنها از قاره آمریکا، که مربیانی از امارات، اسپانیا و تونس نیز حضور داشتند. مواردی که در این کلاس‌ها توسط من و استاد یاسایی مطرح شد، درخواست‌های متعددی را برای تکرار و ادامه این دوره‌ها را داشتیم و از همین رو پس از تماس سرمربی تیم ملی آرژانتین یک دوره هم برای ملی پوشان این کشور انجام شد.

عبداللهی ادامه داد: روز یکشنبه هم یک دوره با السالوادور داشتیم که قبل و بعد از کلاس با رئیس فدراسیون این کشور گفتگو کردیم. نکته بارز این کلاس‌ها تمرین همزمان تکواندوکاران بود که با پیام‌های زیادی که دریافت کردیم، خیلی مورد توجه قرار گرفت و قرار است این کلاس‌ها ادامه پیدا کند.

وی در مورد پیشنهاد مربیگری از این دست کشورها هم گفت: پیشنهاد مربیگری نداشتیم ولی چند کشور درخواست برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت حضوری داشتند که مقرر شد بعد از بهبود شرایط به لحاظ شیوع  کرونا و پس از هماهنگی با فدراسیون، این دوره برگزار شود.

مربی تیم ملی در پایان گفت: به عنوان یک ایرانی خوشحالم که موفق شدیم دوره‌های آموزشی خوبی را برگزار کنیم‏.‬ ما در داخل ایران مربیان شایسته و فنی زیادی داریم که می‌توانند چنین دوره‌هایی را در نقاط مختلف دنیا برگزار کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::