شما اینجا هستید
اخبار برتر » یک باخت من را از لیست قهرمانی جهان ۲۰۱۳ حذف کرد/ با تمام وجود در خدمت تیم‌ملی ایران بوده‌ام

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

پیام قبادی ملی پوش سابق تکواندو کشورمان که مدال برنز قهرمانی نوجوانان جهان و دو طلای آسیایی در کارنامه ورزشی‌اش به چشم می‌خورد از خاطرات دوران قهرمانی خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«سال‌های زیادی از نوجوانی  تا بزرگسالی در اردو تیم ملی به عنوان حریف تمرینی حضور داشتم؛ دست آخر خوش درخشیدم و توانستم رقبای توانمندم را شکست دهم و در تیم جایی برای خودم باز کنم.

مسابقات و تورنمنت‌های زیادی شرکت کردم و نتایج خوبی گرفتم هم دوره‌ای های من یوسف کرمی، مهدی بی باکو کوروش رجلی از بهترین های تکواندو ایران هستند.

یکی از خاطراتم مربوط به مسابقات انتخابی قهرمانی جهان مکزیک ۲۰۱۳ است که در وزن ۸۷+ کیلوگرم پیروز شدم و به تورنمنت‌هایی در کشورهای اسپانیا و تونس اعزام شدم که  در وزن ۸۷- کیلوگرم دو مدال طلا و نقره کسب کردم. بعد از آن در اردو با وزن ۸۰- کیلوگرم رقابت کردم و تنها با یک باخت از لیست خط خوردم البته زمان محدود بود و باید خیلی زود اسامی را رد می‌کردند ولی برایم اتفاق تلخی بود چراکه با تغییر وزن زیادی روبه‌رو شدم و بعد از چندین ماه تمرین سخت و سنگین ناامید شدم.

رویدادی مشابه این در انتخابی مسابقات دانشجویان جهان سال ۲۰۱۵ رخ داد و با وجودی که همه رقبا را شکست داده بودم دوباره با یک باخت از لیست خط خوردم در صورتیکه مثل هر ورزشکار حرفه‌ای دوری از خانواده و تمرینات سنگین را تحمل کرده بودم.

در اکثر اردوها به عنوان یارکمکی و حریف تمرینی قرار می‌گرفتم و افتخار پوشیدن لباس ملی و حضور در اردوهای المپیکی را داشتم؛ همچنین زیر نظر مربی‌های بزرگی آموزش دیدم و خوشحالم سهم کوچکی در موفقیت همه المپین‌ها داشتم و خدا را شکر می‌کنم که با تمام وجودم در خدمت تیم‌ملی بوده‌ام.

تا زمانی که در ایران بودم هر بار که انگیزه‌ام از بین می‌رفت دست به زانو می‌گذاشتم و با تلاش و پشتکار ادامه می‌دادم اما قدرتی بالاتر از من وجود داشت که اجازه نمی‌داد اتفاقات خوب برایم رقم بخورد بنابراین تصمیم به مهاجرت گرفتم؛ بدون شک برای تمام هزینه‌هایی که برایم شده بود ناراحت نبودم چراکه من هم از وقتم، جوانیم، خانواده ام و… هزینه کرده بودم.

در کشور آذربایجان من و دوستم میلاد در بدو ورود توانستیم مدال کسب کنیم و باعث خوشحالی بود. وقتی می‌دیدم مورد اعتماد قرار گرفته‌ام و به رقابت‌ها اعزام می‌شوم، انگیزه ام چند برابر میشد؛ از اعتمادی که استاد مهماندوست به من داشتند تشکر می‌کنم همچنین از دوست خوبم میلاد که با اخلاق و منش پهلوانی می‌تواند الگوی خوبی باشد هم متشکرم و در حد توانم سعی به جبران زحمات آنها می کنم.»   

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::