شما اینجا هستید
اخبار برتر » اسدپور: فرصت حضور حداکثری پومسه‌روها را فراهم کردیم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فاطمه اسدپور سرمربی تیم‌ملی پومسه در خصوص برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان که به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود گفت: برای شرکت در این دو رویداد فرصت خیلی کمی در اختیار داشتیم و می‌بایست ترکیب تیم را سریعا اعلام می‌کردیم.

وی افزود: ۲۴ مهر‌ماه بخشنامه مسابقات انتخابی تیم‌ملی پومسه اعلام شد و نفرات واجد شرایط می‌بایست ویدئوهای اجرای فرم خود را تا ۵ آبان‌ماه برای فدراسیون ارسال می‌کردند؛ ۶ آبان با قضاوت داوران ترکیب تیم‌ملی برای حضور در مسابقات آسیایی و جهانی مشخص شد. نفرات اول مسابقات انتخابی در ترکیب جهانی و نفرات دوم و سوم در ترکیب تیم آسیایی قرار گرفتند.

سرمربی تیم‌ملی پومسه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مسابقات غیرحضوری نسبت به رقابت‌های حضوری شرایط خاصی دارد ترجیح دادیم اصل را بر نتیجه‌گیری نگذاریم و فرصت را برای حضور حداکثری پومسه روها فراهم نماییم.  همانطور که در ترکیب تیم ملی در دو رویداد مشاهده‌ کردید از نفر مشترک استفاده نکردیم مگر در شرایطی که انتخاب دیگری نداشتیم. 

اسدپور تصریح کرد: هدف ما این بود تا در این فرصت که فراهم شده بچه‌ها بتوانند خود را ارزیابی کنند و از سوی دیگر می‌خواستیم نفراتی که برای جهانی انتخاب شدند تنها بر این رویداد تمرکز کنند چراکه فاصله زمانی کوتاهی داریم. سعی کردیم با سرمایه‌هایی که در اختیار داشتیم ترکیبی  را انتخاب کنیم تا بتوانند نتایج خوبی کسب کنند.

سرمربی تیم‌ملی پومسه گفت: ویدئوهای اجرای فرم مسابقات قهرمانی آسیا در کمترین زمان و با بیشترین فشار تصویربرداری و برای اتحادیه تکواندو آسیا ارسال شد؛ اصلا قابل پیش‌بینی نیست که چه نتایجی حاصل می‌شود اما امیدوارم با توجه به فرصت محدود بتوانیم نتایج خوبی بدست آوریم.

وی خاطرنشان کرد: برای نخستین بار است که این رقابت‌ها به صورت غیرحضوری برگزاری می‌شود، قطعا استرس و فشاری که در مسابقات حضوری وجود دارد قابل قیاس با این رقابت‌ها نیست اما می‌توانیم بچه‌ها را ارزیابی کنیم.

اسدپور تصریح کرد: در مسابقات پومسه همیشه شاهد ناداوری و اعمال سلیقه داوری بودیم؛ همان موقع هم که اعتراض می‌کردیم بی تاثیر بود اما حالا و در مسابقات غیرحضوری شرایط کاملا متفاوت می‌‌باشد و وقتی نتیجه را می‌بینیم که کار از کار گذشته است؛ این موضوع با پومسه عجین شده و چاره‌ای نیست. برای مثال در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ اختلاف بالا و واضح مرجان سلحشوری با نماینده پرو را نادیده گرفتند که این موضوع واقعا دردآور است.

سرمربی تیم‌ملی پومسه در پایان گفت: طبق اعلام قبلی قرار بود اردو دو هفته‌ای را برای شرکت در مسابقات جهانی برگزار کنیم اما با توجه به شرایط حاکم هنوز چیزی مشخص نیست. مسابقات آسیایی با جهانی متفاوت است و در رقابت‌های آسیایی تمام ویدئوهای اجرای فرم ارسال می‌شود اما برای رویداد جهانی باید در مرحله فینال به صورت زنده به اجرای فرم بپردازند. با این شرایط اگر امکان برگزاری اردو فراهم باشد به نظرم بهتر است انرژی خود را برای مرحله فینال بگذاریم تا همه در معرض خطر کمتری باشیم. حتی امکان این را داریم که برای مرحله مقدماتی و نیمه‌نهایی تمرینات را به صورت آنلاین برگزار کنیم تا بچه‌ها امادگی نسبی بدست آورند.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::