شما اینجا هستید
تیتریک » اولین برنز جهانی پومسه نوجوانان دختر را کسب کردم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

نگین گیل سمایی پومسه‌رو کشورمان که ۳ مدال برنز قهرمانی جهان، نقره قهرمانی دانشجویان جهان و ۴ گردن آویز برنز قهرمانی آسیا در کارنامه ورزشی‌اش به چشم می‌خورد از خاطرات دوران قهرمانی خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«عمر ورزشکاری من ۲۰ سال است از زمانی که خردسال بودم وارد تکواندو شدم؛ ابتدا در بخش کیوروگی کار می‌کردم ولی ورزش حرفه‌ای را در رشته پومسه دنبال کردم و از ۱۵ سالگی به اردو تیم ملی دعوت شدم.

آن زمان خواهرم نیلوفر عضو تیم ملی بود و در بدو ورودم رقیب خواهرم شدم که از این موضوع خاطره‌ای تلخ و شیرین دارم.

در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان به میزبانی مصر که سال۲۰۰۹ برگزار شد خواهرم در گروه سنی نوجوانان و در بخش انفرادی انتخاب شد؛ بعد از اینکه دو هفته تمرینات ادامه داشت ایشان از ناحیه پا دچار آسیب دیدگی شد و دیگر نمی‌توانست در اردو حضور پیدا کند. از طرف استاد کانگ مربی تیم ملی آن دوره با منزل ما تماس گرفتند و گفتند که چه اتفاقی افتاده است و خواستند تا من جایگزین نیلوفر شوم.

در آن رویداد توانستم اولین مدال برنز نوجوانان دختر ایران را کسب کنم که لذت بخش ترین حس دنیا بود ولی از حذف شدن خواهرم بی نهایت غمگین شدم.

من و خواهرم همیشه پا به پای هم تمرین کرده‌ایم و دلگرمی یکدیگر بوده‌ایم؛ با وجود رقیب بودن همیشه پشتوانه و یار همدیگر بوده‌ایم و در انتخابی‌ها و مسابقات بحث رقابت مطرح نبود و از موفقیت‎‌های یکدیگر بسیار خوشحال می‌شدیمک سال های بعد از آن رقابت در یک تیم قرار گرفتیم و توانستیم مدال‌های آسیایی و جهانی کسب کنیم.

در حال حاضر مدتی است ورزش حرفه‌ای را کنار گذاشته‌ام تا به  زندگی شخصی خود برسم و تحصیلاتم را دنبال کنم؛ فعلا تصمیم قطعی و جدی برای برگشت ندارم ولی احتمال دارد در رده سنی جدید وارد شوم. در نهایت از همه مربیانم که تا به امروز به من آموزش داده‌اند و حمایتم کرده‌اند، تشکر می‌کنم.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::