شما اینجا هستید

اخبار برتر » کریمی: مخالف مربیگری مربیان و مسئولان رسمی تیم ملی تکواندو در لیگ هستم/ برای سرمایه‌گذاری در لیگ چقدر فدراسیون خرج می‌کند؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مرتضی کریمی درباره اینکه امکان برگزاری رقابت‌های لیگ برتر در سال جاری وجود خواهد داشت، گفت: شرایط کشور در حال حاضر به گونه‌ای است که تصمیم‌گیری سخت شده است. اگر به آمار تعداد مبتلایان و فوتی‌ها توجه کنیم، این موضوع به خوبی مشخص است. در حال حاضر یکی از مشکلات تیم‌ها نامشخص بودن شرایط است و اینکه در صورت برگزاری مسابقات زیرساخت‌ها فراهم خواهد بود، از دغدغه‌های اصلی تیم‌هاست.

وی تصریح کرد: تکواندو مانند فوتبال نیست که برای برگزاری مسابقات تیم‌ها را قرنطینه کنیم و بتوانند با گرفتن تست، مسابقات را برگزار و به پایان برسانیم. تعداد تیم‌ها زیاد است و بازیکنان از شهرستان‌ها در لیگ حاضر می‌شوند و رفت و آمد آنها مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند. باید ببینیم با چه هدفی به دنبال برگزاری لیگ هستیم. اگر تنها هدف‌مان پر کردن تقویم و ارائه گزارش کار است که دیگر حرفی باقی نمی‌ماند. در حال حاضر هیچ مسابقه‌ای غیر از المپیک پیش روی ما قرار ندارد و نفرات المپیکی نیز مشخص هستند. با توجه به شرایط امکان دعوت نفرات جدید به اردوی تیم ملی نیز وجود ندارد و در این اوضاع باید ببینیم اهداف‌مان برای برگزاری لیگ چه چیزی است.

مدیر فنی تیم کن در واکنش به اینکه گفته می‌شود یکی از دغدغه‌ها برای برگزاری لیگ، درآمدزایی مربیان و ورزشکاران است و از طرفی ورزشکاران نسبت به مبالغ قراردادها معترض هستند، گفت: لیگ ما پویا نیست و باید ببینیم برای سرمایه‌گذاری در لیگ چقدر فدراسیون خرج می‌کند و به دنبال اسپانسرها می‌رود. وقتی سرمایه‌گذار و اسپانسر در لیگ نباشد، قراردادها پایین خواهد بود و تیم‌های حاضر نیز وقتی شرایط را ببینند همین مبالغ را نیز پرداخت نمی‌کنند. اگر قرار است قراردادهای بازیکنان افزایش پیدا کند، فدراسیون باید اسپانسرهای مناسبی را جذب و برای لیگ خرج کند و برخوردهای خوب و منطقی با تیم‌ها داشته باشد.

کریمی درباره حضور مربیان ملی در لیگ‌های تکواندو و اینکه گفته می‌شود این موضوع می‌تواند باعث ایجاد شائبه و حرف و حدیث شود، اظهار داشت: این اتفاق حُسن و معایبی در کنار هم دارد. حُسن خوب این اتفاق بالا رفتن انگیزه بازیکنان از همکاری و تمرین با مربیان ملی است. حضور افرادی مانند ساعی، عبداللهی و کمرانی در کنار تیم‌های لیگ تکواندو انگیزه‌های جوانان را افزایش می‌دهد و با توجه به سطح فنی بالای این نفرات بازیکنان پیشرفت بیشتری خواهند داشت.

وی خاطر نشان کرد: معایب این اتفاق نیز گرفتن زمینه فعالیت مربیان پایه است. یکی از کارهای من به‌عنوان مدیر فنی تیم کن استفاده از مربیان شهرستانی در کنار تیم است تا هم شاگردان خود را آموزش بدهند و هم خودشان از لحاظ فنی از مربیان باتجربه‌تر آموزش ببینند. در مجموع مخالف حضور مربیان و مسئولان رسمی تیم‌های ملی تکواندو در تیم‌های لیگی هستم و حواشی این اتفاق را از حُسن‌های آن بیشتر می‌دانم. در زمان حضور در تیم ملی بارها این حواشی را تجربه کردم و متهم شدم که از تیم پاس که در گذشته هدایت آن را برعهده داشتم، بازیکنان بیشتری را به تیم ملی دعوت می‌کنم. این در حالی بود که ما مسابقات انتخابی برگزار می‌کردیم، اما باز هم این حرف و حدیث‌ها وجود داشت.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو همچنین تصریح کرد: یکی از پیشنهادهای من به پولادگر این بود که تیم‌ها موظف باشند از یکی از ملی‌پوشان سابق خود به‌عنوان مشاور فنی در کنارشان استفاده کنند. این اتفاق باعث می‌شود افرادی مانند محمد باقری‌معتمد و مسعود حجی‌زواره در کنار تیم‌ها حضور داشته باشند و توانایی‌های خود را نشان بدهند. این اتفاق در سطح استان‌ها هم می‌تواند رخ دهد.

کریمی در پایان اظهار داشت: کمیته آموزش فدراسیون افرادی را برای آموزش به استان‌ها می‌فرستد که تا به حال تکواندو تمرین نکرده‌اند. فدراسیون می‌تواند کلاس‌های بازآموزی را زیر نظر مربیان و قهرمانان ملی برگزار کند تا استان‌های ما نیز رشد داشته باشند. از زمان حضور فرزاد عبداللهی به‌عنوان مشاور فنی آذربایجان شرقی شاهد هستیم که این استان رشد داشته است و این کار باید در استان‌های دیگر تکرار شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::