شما اینجا هستید

اخبار برتر » بحرانی که جواب اشتباه تست‌ها به وجود آورد / کرونا اردوی کشتی را تعطیل کرد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، اردوی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی چند روز پیش و بعد از اعلام خبر لغو برگزاری مسابقات جهانی تعطیل شد. با توجه به این‌که اتحادیه جهانی رقابت ها را لغو کرده بود، طبیعی بود که اردوها تعطیل شود و به همین دلیل کسی پیگیر ماجرا نشد اما واقعیت این است که تعطیلی دلیل مهم دیگری دارد.

ظاهرا در روزهای اخیر اردوی تیم ملی کشتی بیش از اندازه درگیر کرونا شده و وضعیت به شکلی پیش رفته که تعداد کرونایی‌هایی تیم ملی کشتی دو رقمی شده است. به همین دلیل چاره‌ای جز تعطیلی اردوهای تیم‌ملی وجود نداشته است.

به خصوص در اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی که گفته شده در روزهای اخیر بیش از ۱۰ فرنگی‌کار تست دادند و جواب تست همه‌ی آن‌ها مثبت بوده و همه درگیر کرونا شده‌اند.

قبل از انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی هم محمدرضا گرایی، امین میرزازاده و مهدی محسن‌نژاد به کرونا مبتلا شده بودند و همان موقع این سوال به وجود آمد که چطور این کشتی‌گیران در اردوی قرنطینه شده تیم‌ملی به کرونا مبتلا شدند؟

بعد از این سه فرنگی کار نوبت به مهدی تقوی، غلامرضا محمدی و عباس حاج کناری سرمربی و مربیان تیم‌ملی کشتی آزاد رسید تا به دلیل کرونا راهی خانه شوند. این ابتلاها باعث شد تا همه به جواب تست‌ها کرونا  شک کنند اما حالا باید یقین پیدا کرد که جواب تست‌هایی که در کشتی از کشتی‌گیران و مربیان گرفته شده اشتباه بود.

بعد از انتخابی، اردوی تیم ملی کشتی هم بلافاصله شروع شد؛ در این اردو تست از کشتی‌گیران به عمل آمد و تقریبا هیچ موردی را نشان نداد که مبتلا به کرونا باشد اما از چند روز بعد در اردوی تیم ملی یک به یک کشتی‌گیران علائم ابتلا به کرونا را بروز دادند و حالا کار به جائی رسیده که شنیده می‌شود، در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی از ۱۰ نفری که تست دادند همه مبتلا بودند!

در واقع این نشان می‌دهد که دلیل اصلی تعطیلی اردو کرونا بوده و در واقع فدراسیون کشتی شانس آورد که مسابقات جهانی تعطیل شد وگرنه حضور در مسابقات جهانی صربستان با این حجم از کشتی‌گیران کرونایی بسیار سخت و دشوار می‌شد. در این میان مشخص نیست که چطور مسئولان سازمان لیگ فدراسیون کشتی اعلام کردند از اول آذر مسابقات لیگ برتر کشتی را ادامه می‌دهند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::