شما اینجا هستید
اخبار برتر » فرهادیان: اولویت حفظ سلامت تکواندوکاران است

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، «آرش فرهادیان» در خصوص جلسه روز گذشته با کادرفنی تیم ملی تکواندو اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود در کشور و به خصوص پایتخت، این تصمیم اتخاذ شد. در گذشته هم اعلام کردیم که اولویت برای ما حفظ سلامت ورزشکاران است.

وی افزود: البته در برنامه از پیش تدوین شده هم بین اردوها، تعطیلی چند روزه در نظر گرفته شده بود اما با توجه به شرایط موجود، تعطیلی افزایش داده شد.

رییس سازمان تیم‌های ملی تکواندو، عنوان کرد: در جلسه‌ای که بین مسوولان فدراسیون با سرمربیان تیم‌های ملی داشتیم، تصمیم بر این شد تا اردو تا ۱۵ آذرماه تعطیل شده و سپس با گرفتن تست از اعضای تیم‌های ملی و در شرایطی ایمن، تمرینات از سر گرفته شود.

فرهادیان در پاسخ به این سوال که تعطیلات طولانی مدت بین اردوها موجب افت هوگوپوشان نخواهد شد؟ گفت: این تصمیمات با بحث و تبادل نظر و کار کارشناسی گرفته می‌شود. هنوز فرصت زیادی تا مسابقات داریم و برای هر مقطع زمانی، برنامه‌ریزی می‌کنیم.

وی در خصوص برگزاری مسابقات انتخابی المپیک و شانس زنان تکواندوی ایران برای کسب سهمیه المپیک، عنوان کرد: طبق اعلام فدراسیون جهانی، این مسابقات اوایل سال آینده برگزار می‌شود و تلاش می‌کنیم تیم زنان کشورمان با قدرت راهی پیکارها شده و بتواند دو سهمیه المپیک را کسب کند. پیش از این تیم مردان تکواندوی ایران توسط آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی به دو سهمیه المپیک توکیو دست یافته است.

فرهادیان در مورد لیگ نیز توضیح داد: اکنون رشته‌هایی که لیگ‌های خود را آغاز کرده‌اند دچار مشکل شده‌اند و باید منتظر بهبود شرایط کرونایی در کشور باشیم تا لیگ را آغاز کنیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::