شما اینجا هستید

اخبار برتر » شیر دختران تکواندو بر سکوی قهرمانی جهان ایستادند/ صفرپور بهترین مربی شد و مبینا نژاد ماشین شکست ناپذیر

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یادآوری افتخارات ثبت شده ورزشکاران که برای هر عنوان یا مقام کسب شده، گروهی سخت تلاش کرده‌اند تا در تقویم تاریخ ثبت شود خالی از لطف نیست. با این هدف قصد داریم نگاهی به رویدادهای مهم که تکواندوکاران ایرانی باعث به یادماندنی شدن آنها شده‌اند، داشته باشیم.

چهار سال پیش و در چنین روزی یکم آذر ماه ۱۳۹۵، یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۶ در کشور کانادا برگزار شد که دختران کشورمان توانستند با کسب ۲ مدال طلا مبینا نژاد کته سری و زهرا پوراسماعیل و ۲ برنز مبینا بابالو و پریسا جوادی از میان ۱۱۰ کشور شرکت کننده برای اولین بار عنوان قهرمانی در جهان را به نام خود رقم بزنند.

اما افتخارآفرینی تیم دختران تنها با کسب مقام قهرمانی به پایان نرسید و فاطمه صفرپور توانست عنوان بهترین مربی در جهان را کسب کند و مبینا نژاد کته سری که بدون از دست دادن هیچ امتیازی موفق شده بود مدال طلا این رویداد را بدست آورد از سوی فدراسیون جهانی تکواندو، ماشین شکست ناپذیر لقب گرفت.

تیم ملی تکواندو نوجوانان پسر نیز  با کسب یک مدال طلا، یک نقره، یک برنز و عنوان چهارمی در جهان به کار خود خاتمه داد. نکته حائز اهمیت در خصوص تیم پسران این است که سفارت کشور کانادا در ترکیه برای محمد رضا زوار مدیر فنی تیم ملی و وحید عبداللهی سرمربی تیم ملی نوجوانان روادید صادر نکرد و در واقع هدایت تیم پسران را در «بورنابی» امید غلامزاده و یوسفعلی حاجی‌پور عهده دار شدند.

دختران ملی پوش حاضر در این رقابت ها:
مبینا نژاد کته سری، کوثر حسینی، ستاره چابکی، فاطمه جعفری، مبینا شاکری، مبینا بابالو، زهرا شجاعی راد، پریسا جوادی، زهرا شیدایی و زهرا پوراسماعیل

کادر فنی:
سر مربی:فاطمه صفرپور
مربی: نیلوفر صفریان-معصومه محمدیان

پسران ملی پوش حاضر در این رقابت ها:
امیر ولی پور، حمیدرضا هادیان، ابراهیم صفری، علی باصری، محمدرضا جمشیدی، امیرمحمد بخشی، محمدحسین یزدانی، محمد مرتضایی، امیرحسین وقوعی آذر و عرفان ناظمی

کادر فنی:
سر مربی: وحید عبداللهی
مربی: امید غلامزاده – یوسفعلی حاجی پور

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::