شما اینجا هستید
اخبار برتر » کرواسی میزبان اولین تورنمنت بعداز ۱۰ ماه تعطیلی/کرمی در آزمون جدی

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، بعد از نزدیک به ۱۰ ماه تعطیلی رقابتهای تکواندو در سراسر دنیا، کرواسی از امروز میزبان یک دوره رقابت رسمی زیر نظر اتحادیه تکواندو جهانی است. هشتمین دوره رقابتهای تکواندو جام باشگاههای اروپا با حضور بیش از یکصد تیم از ۳۲ کشور و در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان به مدت ۵ روز در زاگرب برگزار خواهد شد.

اتحادیه تکواندو اروپا پروتکل‌های دقیق و بسیار سختی را برای حضور در این مسابقات از ابتدای ورود به کرواسی، مدت زمان حضور در هتل و رفت و آمد به سالن، زمانبندی دقیق وزن کشی و مسابقات را به همه کشورها ابلاغ کرده است.

همچنین تکواندوکاران، مربیان و داوران می‌بایست با انجام آزمایش کوید -۱۹ و در دست داشتن پاسخ منفی به کرواسی سفر کنند. ضمن اینکه از کلیه عوامل حاضر در این دوره از رقابتها در هتل «وستین» آزمایش مجدد کرونا گرفته می‌شود.

یوسف کرمی سرگروه سابق تیم ملی تکواندو کشورمان که چند ماهی است که به عنوان سرمربی تیم «یاسترب زاگرب» فعالیت می‌کند، در هر سه رده سنی در این مسابقات تیم دارد. در واقع جام باشگاه‌های اروپا اولین آزمون جدی یوسف کرمی در کرواسی است.

اغلب کشورهای اروپایی در این مسابقات حاضر هستند. اما غیبت دو کشور روسیه و آذربایجان شاید روی این رقابتها به لحاظ فنی تأثیر منفی داشته باشد.

اگر چه در رده نوجوانان چند تیم از بلغارستان در این مسابقات حاضر هستند، اما با مخالف فرزاد ذوالقدر سرمربی تیم ملی این کشور، ملی پوشان اجازه حضور در این رقابتها را پیدا نکردند. وی در گفتکویی کوتاه گفت: تا برگزاری مسابقات انتخابی المپیک زمان زیادی نداریم، کوچک‌ترین مشکل برای تکواندوکاران، جبران ناپذیر بود.

کشورهای هند و مالی به عنوان میهمان در این دوره از مسابقات حاضر هستند.

با نظر اتحادیه تکواندو اروپا، امتیاز این مسابقات در رنکینگ فدراسیون جهانی منظور نخواهد شد. دلیل این تصمیم غیبت برخی کشورها به دلیل شرایط کرونا و رعایت عدالت می‌باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::