شما اینجا هستید

اخبار برتر » امیری:کرونا شرایط را برای همه سخت کرد / امکانات ناشنوایان، خیلی کمتر از ورزشکاران دیگر است

Rate this post

بهزاد امیری کاپیتان تیم ملی ناشنوایان و دارنده طلای بازی‌های آسیایی و برنز المپیک در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص حضور خود در این تیم گفت: از  زمان شروع فعالیت تیم‌ملی ناشنوایان به عضویت تیم درآمده‌ام و در اولین اعزام به مسابقات آسیایی جزو نفرات اعزامی بودم ولی متاسفانه در وزن من رقابتی برگزار نشد.

امیری در خصوص تمرین در شرایط کرونا توضیح داد: در این شرایط تمرین برای همه سخت شده است البته برای ورزشکارانی مثل ما که شرایط عادی ندارند این مشکلات بیشتر است چرا که شغلی ندارند و تامین هزینه‌ها امکان پذیر نیست ولی با این وجود تمام توان و سعی خود را در حفظ آمادگی جسمانی داریم.

وی ادامه داد: استاد نعیمی سرمربی تیم ملی و کادرفنی برنامه‌های تمرینی به ما داده‌اند و تا جایی که امکانات داشته باشیم ورزش‌های هوازی و با وزنه را انجام می‌دهیم. به صورت آنلاین با کادرفنی در ارتباط هستیم و فیلم تمرینات را برای آنها ارسال می‌کنیم البته قطعا این شرایط تخصصی نیست و در حد حفظ آمادگی است.

کاپیتان تیم ملی ناشنوایان از افتخارات کسب کرده خود گفت: من برنز میدان بزرگ المپیک را کسب کرده‌ام ولی طلای آسیایی برایم شیرین‌تر است چراکه در کنار استاد نعیمی بودم و اولین طلای کاروان تکواندو را بدست آوردم. مسابقات آسیایی هنگ کنگ کنسل شده است اما برای رقابت‌های جهانی و المپیک که کمتر از یک سال دیگر برگزار می‌شود تلاش می‌کنم و امیدوارم به مدال طلا برسم.

دارنده برنز المپیک ناشنوایان در خصوص انتظارات خود از مسئولین گفت: متاسفانه امکانات و جوایزی که به ناشنوایان تعلق می‌گیرد خیلی کمتر از ورزشکاران دیگر است، ما حتی از اشتغال و تحصیل در مراکز دولتی محروم هستیم؛ البته تیشه‌گران رییس فدراسیون قول داده‌ تا با پیگیری‌ شرایط کمی بهتر شود.

وی در خصوص مسابقات پیش رو توضیح داد: رقابت‌های جهانی ۲۰۲۰ که قرار بود در یونان برگزار شود با توجه به شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و به سال  2022موکول شده است؛ بازی‌های المپیک هم برای سال ۲۰۲۱ – برزیل در برنامه است که منتظریم اوضاع بهتر شود تا بتوانیم در اردوها شرکت کنیم.

امیری در پایان گفت: از استاد عزیزی رییس انجمن تکواندو ناشنوایان، استاد سلطانی، استاد نعیمی و اساتیدی که در اصفهان زیر نظر آنها تمرین می‌کنم به خاطر زحماتشان تشکر می‌کنم.    

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::