شما اینجا هستید

اخبار برتر » چگینی: نباید برای همکاری فولادی در رده باشگاهی مانع ایجاد کنیم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، کیومرث چگینی در خصوص قانون ممنوعیت همکاری مربیان ملی با باشگاه‌ها اظهار داشت: حدود سه یا چهار سال قبل فدراسیون تکواندو در جهت تدوین برنامه‌های خود برای حضور در المپیک ۲۰۲۰، همکاری سرمربیان تیم‌های ملی با باشگاه‌ها را ممنوع اعلام کرد. در آن مقطع مهرو کمرانی به عنوان سرمربی تیم ما معرفی شده بود، اما متعاقب این مسئله و در جهت تمکین از خواسته‌های فدراسیون و ترجیح منافع ملی به باشگاهی، مسئولیت تیم بانوان را به ریحانه فولادی به عنوان یک مربی جوان، با اخلاق، تحصیلکرده و جوان واگذار کردیم.

وی در خصوص اینکه این محدودیت در آن مقطع فقط شامل سرمربیان تیم‌های ملی بود، گفت: قطعا این قانون برای سرمربیان تیم‌های ملی بود و در آن مقطع ریحانه فولادی به عنوان مربی ملی با فدراسیون همکاری نداشت. در آن زمان فاطمه صفرپور، حاجی‌وند و رستاد به صورت چرخشی با مهرو کمرانی در تیم ملی بانوان همکاری داشتند.

سرپرست تیم ملی تکواندو کن در خصوص اینکه با توجه به صحبت‌های دبیر فدراسیون تکواندو امکان همکاری این باشگاه با فولادی وجود خواهد داشت، گفت: یقین دارم که بعد از تعطیلی اردوهای تیم ملی بانوان در اسفندماه سال ۹۸ تا امروز، ریحانه فولادی ریالی از فدراسیون عایدی نداشته و به جهت اینکه اردویی برگزار نشده حقوقی دریافت نکرده است.

چگینی عنوان کرد: مربیان رزومه‌دار سال‌ها تحصیل کرده‌اند و انتظار دارند از تجربیات خود منافعی داشته باشند، اما با توجه به تعطیلی اردوهای ملی و عدم دریافت حقوق، مربیان به هیچ عنوان قادر به تامین هزینه‌های خود نیستند. وزارت ورزش و کمیته المپیک به عنوان متولی ورزش باید سیستمی را در نظر بگیرند تا مربیان ملی از لحاظ تامین خواسته مالی در سطحی قرار بگیرند که زمان خالی خود را به همکاری با باشگاه‌ها اختصاص ندهند.

وی در پاسخ به این سوال که همکاری مربیان ملی با باشگاهی در دنیا عرف است، گفت: برای مقایسه خودمان با سیستم ورزش دنیا باید از خیلی زوایا به این موضوع نگاه کنیم. از لحاظ برنامه‌ریزی، بحث مالی و جایگاهی هیچ وقت نمی‌توانیم خودمان را با ورزش دنیا مقایسه کنیم. بسیاری از سرمربیان اسمی دنیا به قدری از لحاظ شرایط مالی در جایگاه خوبی قرار می‌گیرند که تمام وقت با تیم‌های ملی همکاری می‌کنند. با این حال طبق آنچه اطلاع دارم در ایران و دنیا نمونه‌هایی از همکاری مربیان ملی با باشگاهی وجود دارد.

سرپرست تیم تکواندو کن خاطرنشان کرد: آلکنو سرمربی جدید تیم ملی والیبال نزدیک ۶،۷ سال همزمان سرمربی تیم زنیت روسیه و تیم ملی این کشور بود. در بحث داخلی نیز حسین اوجاقی سرمربی تیم ملی ووشو و همزمان نایب رئیس فدراسیون و سرمربی تیم باشگاهی در لیگ ووشو است. در بسکتبال نیز مهران شاهین طبع علاوه بر هدایت تیم ملی، سرمربی تیم شهرداری گرگان در لیگ است. در گدشته نیز کادرفنی تیم ملی کشتی با باشگاه‌های بیمه رازی و ایران مال همکاری داشت. اتفاقی که نشان می‌دهد همکاری مربیان ملی با باشگاه‌ها چیز عجیب و غریبی نیست و فقط در فدراسیون تکواندو ایران نمی‌افتد.

چیگنی یادآور شد: ریحانه فولادی در حال حاضر حتی جز گزینه‌های حضور در المپیک نیست و در این شرایط نباید برای همکاری او در رده باشگاهی مانع ایجاد کنیم.  طبق اسامی اعلامی برای آغاز اردوهای تیم ملی بانوان برای کسب سهمیه المپیک توکیو، نامی از فولادی دیده نمی‌شود و در این شرایط چگونه می‌توانیم بگوییم او مربی ملی است؟ حضور فولادی در کنار تیم بانوان مرتبط با المپیک نبود و برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا بود.  

وی تاکید کرد: در صورتی که فدراسیون تمایل به همکاری با فولادی داشته بود بدون درنگ به تصمیم فدراسیون احترام می‌گذاریم و برخلاف نظر فدراسیون حرکت نخواهیم کرد. فاطمه صفرپور نیز در حال حاضر به عنوان مدیرفنی با ما همکاری دارد که طبق اعلام مسئولان فدراسیون این همکاری منع قانونی ندارد. صفرپور بابت تجربیات گرانبهای سال‌ها حضور در رده پایه و شناخت از بازیکنان این رده می‌تواند کمک شایانی به ما داشته باشد. تلاش کردیم به جهت تامین آینده باشگاه از نفراتی استفاده کنیم تا علاوه بر رقم زدن آینده باشگاه، دین خود را به تکواندو ایران نیز با معرفی استعدادهای ناب ادا کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::