شما اینجا هستید
اخبار برتر » کرمی: سطح فنی جام باشگاه‌های اروپا بالا بود/ می‌توان کارهای بزرگ کرد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یوسف کرمی در خصوص این دوره از رقابت ها  گفت: بعد از ماه‌ها تعطیلی رقابتهای تکواندو در سراسر دنیا، برگزاری این دوره از مسابقات نه تنها برای اروپا که برای تکواندو دنیا اهمیت فوق العاده ای داشت. کرواسی با وجود آنکه شرایط خوبی نسبت به سایر کشورهای اروپایی ندارد، با میزبانی و برگزاری سطح بالای این مسابقات ثابت کرد می‌توان در همین سختی‌های کرونا هم یک تورنمنت با حضور بیش از ۸۰۰ تکواندوکار را بدون مشکل به سرانجام رساند. نکته مهم اینکه کل مسابقات را از ابتدا تا انتها سه نفر برگزار کردند که برای من خیلی جالب بود.

وی افزود: همه تکواندوکاران تحت تدابیر شدید بهداشتی قرار داشتند و اگر مشکلی برای تکواندوکاری پیش می‌آمد، کل مسابقات تعطیل و دوباره تست کرونا گرفته می‌شد. روز دوم یک تکواندوکار نوجوان مشکوک به کرونا بود، کل مسابقات تعطیل و تمام عوامل آن مسابقه از سالن خارج و تست گرفته شد تا جواب نیامد، ادامه مسابقات امکان پذیر نبود و یا روز سوم ابتدای صبح از همه حاضرین در سالن تست مجدد گرفته شد و بعد از مشخص شدن، پاسخ‌ها مبارزات ادامه پیدا کرد.

دارنده نشان برنز المپیک آتن در مورد سطح فنی مسابقات گفت: به دلیل حضور برخی از تکواندوکاران صاحب نام دنیا شاهد مبارزات بسیار خوب و سطح بالایی بودیم. انگلیس غیر از «لوتالو محمد» و «ماهاماچو» که کرونا داشتند، سایر نفرات اصلی و المپیکی خود را به کرواسی آورده بود. ترکیه با نفرات اصلی آمد، آلمان و اسپانیا هم بهترین‌های خود را در ترکیب داشتند. «بردلی سیندن» برابر یک تکواندوکار گمنام تا ثانیه‌های پایانی بازنده بود، «جونز» با وجود برتری چند امتیازی به یک تکواندوکار باخت. «سارایوو» تیم خوبی داشت و مطمئن باشید در آینده از این تیم بیشتر خواهید شنید.

کرمی در مورد نتایج تیم «یاسترب» هم گفت: ما برای این مسابقات تمرینات خوبی پشت سر گذاشته بودیم و در همه رده‌های سنی بهترین نفرات را در ترکیب داشته و می‌توانستیم قهرمان شویم که به دلیل قوانین خاص مسابقات و محاسبه دو طلای تیم ما برای تیم ملی کرواسی آن هم به دلیل پرداخت هزینه ثبت نام، از این مهم دور ماندیم. اما در رده خردسالان نایب قهرمان و در رده زیر ۲۱ سال عنوان سوم مسابقات را کسب کردیم. در کل بخواهیم نتیجه گیری کنیم، عملکرد خوب بود ولی انتظارات من از این تیم بالاست.

وی ادامه داد: تکواندوکار ما نیاز به خودباوری دارند. آنها باید باور داشته باشند که با تلاش و کوشش می‌توان روی سکوی قهرمانی ایستاد. در تیم ما یک نوجوان دو مدال کسب کرد. یکی در رده نوجوانان و یکی در رده بزرگسالان، برای اینکه به اعضای تیم ثابت کنم، می‌توان کارهای بزرگ انجام داد او را در دو رده به مسابقات فرستادم.

سرگروه سابق تیم ملی تکواندو کشورمان افزود: دو هفته دیگر باید برای حضور در مسابقات قهرمانی اروپا به «بوسنی» برویم. در گفتگویی که با مسئولان این مسابقات داشتیم، قرار است مسابقات برگزار شود، همه تکواندوکاران با تست کرونا به محل مسابقات آمده و همه در یک هتل و نزدیک سالن مسابقات مستقر خواهند شد و تا پایان هم اجازه خروج نخواهند داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::