شما اینجا هستید
اخبار برتر » رزاقی: مسئولین به داد ورزشکاران ناشنوا برسند/ تمرینات خود را با انگیزه دنبال می‌کنم

مسعود رزاقی عضو تیم‌ملی تکواندو ناشنوایان کشورمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص حضور خود در این تیم و تمرین در شرایط عدم برگزاری اردوها توضیح داد: از سال ۱۳۸۷ تکواندو ناشنوایان فعالیت خود را آغاز کرد و من به عضویت تیم‌ملی درآمده‌ام. البته سال ۱۳۸۲ مسابقات کشوری دانشجویان دانشگاه آزاد در زاهدان برگزار شد که مقام اول را کسب کردم و بعد از آن به اردو دعوت شدم.

وی افزود: بنده ۴۱ ساله و دبیر زبان انگلیسی هستم و دو فرزند دختر بنام های آتنا و آیلر دارم، همچنین همسرم سوپروایزر بیمارستان هستند ولی با وجود همه مشکلات در یک استادیوم ورزشی که خیلی نزدیک به منزل ماست تمرینات هوازی و بدنسازی را با انگیزه دنبال می‌کنم.

وی در خصوص لذت بخش ترین مدالی که کسب کرده است، گفت: مهمترین رویداد برون مرزی که در آن به عنوان کاپیتان تیم حضور داشتم بازی‌های المپیک ۲۰۱۳ بلغارستان بود که متاسفانه مقابل حریف روس مغلوب شدم. در مسابقات آسیایی رقابت در وزن بنده کنسل شد، سال ۲۰۱۶ مسابقات جهانی ترکیه بخاطر اغتشاشات و سال ۲۰۱۹ مسابقات آسیایی هنگ کنگ به دلیل مشکلات داخلی لغو گردیدند اما در نهایت در بازی‌های المپیک ۲۰۱۷ ترکیه توانستم مدال برنز کسب کنم که شیرین ترین دست آوردم بود چراکه بسیار تلاش کرده بودم.

رزاقی ادامه داد: همچنین در مسابقات داخلی ورزشکاران عادی حضور داشته‌ام و در لیگ کشوری با تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی با مربیگری استاد خلیفه، آستان قدس رضوی، مقاومت خراسان، سیمان نکا و برق بهشهر افتخاراتی کسب کرده‌ام.

 شریفی در خصوص انتظارات خود از مسئولین گفت: در حال حاضر شرایط زندگی خیلی سخت شده و حقوقی که از صندوق حمایت قهرمانان به ما پرداخت می‌شود در مقایسه با دیگر ورزشکاران مبلغ ناچیزی است؛ امیدوارم مسئولین محترم بتوانند از لحاظ اشتغال و حقوق به داد ورزشکاران ناشنوا برسند.

وی در خصوص مسابقات پیش رو توضیح داد: مسابقات جهانی یونان و المپیک ۲۰۲۱ را پیش رو داریم که بنده سیستم آمادگی بدنی خود را طوری برنامه ریزی کرده‌ام تا با شروع شدن اردو فشار زیادی را متحمل نشوم.

هوگوپوش ناشنوا کشورمان در پایان گفت: از تمامی ورزشکان عزیز خواهش می‌کنم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند؛ همچنین از پدر، مادر، همسر و فرزندانم که زحمات زیادی برای من کشیده‌اند برسم، تشکر و قدردانی می‌کنم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::