شما اینجا هستید

اخبار برتر » حسینی: موافق برگزاری مسابقات لیگ تکواندو نیستم/ قراردادهای خیلی ناچیزی داریم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، میرهاشم حسینی درباره شرایطش بعد از تعطیلی اردوی تیم ملی تکواندو گفت: طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا، اردوی تیم ملی تکواندو از هفته گذشته تعطیل شد اما ما تمرینات را به‌صورت انفرادی پیگیری می‌کنیم و طبق برنامه‌ای که از سرمربی تیم ملی گرفته‌ایم پیش می‌رویم. از شنبه هفته آینده اردوی تیم ملی دوباره برگزار می‌شود. البته با توجه به مصوبه ستاد و اینکه تکواندو از رشته‌های پربرخورد است، در مدت زمان اردو بیشتر فعالیت جسمانی را پیگیری می‌کردیم و تمرینات تکواندو را با آدمک انجام می‌دادیم. البته با توجه به اینکه زمان برگزاری مسابقات هم مشخص نیست، بیشتر بر فعالیت بدنسازی و آمادگی جسمانی تمرکز داشتیم.

وی در مورد زمان برگزاری مسابقات اعلام کرد: هنوز فدراسیون جهانی تکواندو در مورد زمان برگزاری مسابقات در سال ۲۰۲۱ چیزی اعلام نکرده است و واقعاً نمی‌دانم قرار است چه زمانی مسابقات و رویدادها برگزار شود اما در چند روز گذشته دیدم که مسابقات جام باشگاه‌های اروپا برگزار شده است و خیلی از تکواندوکاران مطرح هم در این رقابت‌ها حضور پیدا کردند اما نمی‌دانم که چرا در آسیا مسابقات برگزار نمی‌شود. به هر حال باید منتظر بمانیم تا فدراسیون جهانی تکواندو زمان برگزاری مسابقات را اعلام کند.

ملی‌پوش المپیکی کشورمان در مورد شرایط اردوی تیم ملی تکواندو گفت: در مدت زمانی که در اردو بودیم، شرایط خیلی خوب پیش رفت. حضور در اردو و کار و تمرین در کنار دیگر تکواندوکاران به ما انگیزه داد. در ۶ ماهی که به خاطر شیوع ویروس کرونا در خانه بودیم، هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی خیلی ضربه خوردیم و در مدتی که در اردوها حضور داشتیم، آن ضعف‌ها را جبران می‌کردیم. خدا را شکر هم‌اکنون از نظر جسمانی و روحی شرایط خوبی داریم. توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک چند وقت پیش به ورزشکاران المپیکی این امید را داد که ۱۰۰ درصد مسابقات برگزار خواهد شد. هدف اصلی همه ما هم میدان المپیک است و امیدوارم بتوانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

حسینی در خصوص برگزاری مسابقات لیگ تکواندو و پایین بودن مبلغ قرارداد تکواندوکاران اظهار کرد: مبلغ قراردادها در لیگ تکواندو واقعاً پایین است و بین ملی‌پوشان با سایر تکواندوکاران که سطح  پایین‌تری از ما دارند، تفاوت فاحشی وجود ندارد. نهایت مبلغ قرارداد تکواندوکاران در لیگ ۶۵ میلیون تومان است که با توجه به شرایط اقتصادی و تورمی که هم‌اکنون وجود دارد واقعاً ناچیز است. در حال حاضر سازمان لیگ تاریخ برگزاری مسابقات لیگ را ماه آینده اعلام کرده اما واقعیت این است که من دوست ندارم مسابقات لیگ برگزار شود، نه به خاطر اینکه مبلغ قراردادها در لیگ پایین است بلکه به خاطر شرایطی که الان وجود دارد، برگزاری مسابقات ریسک بالایی دارد.

وی ادامه داد: ما سالن در اختیار داریم و می‌توانیم تمرینات را پیگیری کنیم اما تکواندوکاری که چندین هفته است تمرین نکرده و سالنی در اختیار نداشته، حضورش در لیگ مفید نخواهد بود و ممکن است با خطر مصدومیت روبه‌رو شود.از طرف دیگر بیماری کرونا هم شرایط را سخت کرده. است. این بیماری واقعاً پیچیده است و با سرماخوردگی قابل مقایسه نیست. خیلی از اطرافیان من که متأسفانه به این ویروس مبتلا شده‌اند برای هزینه درمان پول زیادی پرداخت کرده‌اند، بنابراین با این شرایط قراردادهای لیگ، یک تکواندوکار در صورتی که در مسابقات شرکت کند و اگر به این ویروس مبتلا شود، باید کل مبلغ قرارداد خود را هزینه درمان کند. بنابراین ای کاش تنها به خاطر اینکه مسابقات را برگزار کرده باشند، این رقابت‌ها برگزار نشود. یکی از اهداف سازمان لیگ این است که اسپانسر جذب کند تا شرایط قراردادها بهبود پیدا کند، اما متأسفانه این اتفاق نمی‌افتد. با این‌ حال معتقدم اگر به خاطر ما بازیکن‌ها قصد برگزاری مسابقات لیگ را دارند، من به شخصه موافق آن نیستم.

منبع: حبرگزاری آنا

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::