شما اینجا هستید

اخبار برتر » خودمختاری با بی توجهی به تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا/ کشتی؛ ورزش پهلوانی با ادبیات چاله میدانی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی از روز یکشنبه استارت خورد. این مسابقات در حالی آغاز شده که تقریبا تعطیلی سراسر کشور را به دلیل شیوع ویروس کرونا فرا گرفته و با وجود این همه‌گیری گسترده متاسفانه لیگ برتر کشتی قرار است دور برگشت خود را پشت سر بگذارد.

تصمیمی که با توجه به سونامی که کرونا به راه انداحته بود، بسیار عجیب بود. سونامی که در انتخابی تیم ملی به راه افتاد و هنوز هم سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی یعنی محمد بنا را خانه نشین کرده و هنوز با گذشت یک ماه نتوانتسته سلامتی خود را به دست بیاورد. البته محمد بنا تنها نبود و محمد رضا گرایی، حسین اسدی، امین میرززاده، علیرضا نجاتی، محمد هادی ساروی و چند نفر دیگر از تیم ملی کشتی فرنگی به همراه محسن کاوه، غلامرضا محمدی، ابراهیم مهربان، عباس حاج کناری و مهدی تقوی از دیگر نفراتی بودند که به کرونا مبتلا شدند.

با وجود تعداد بالای مبتلایان شاید این تصور وجود داشت که کشتی دیگر ریسک نکند و یا حداقل برای برگزاری لیگ برتر کشتی تا کمتر شدن آمار کرونا صبر کند و در واقع ادامه مسابقات را بعد از فروکش کردن موج کرونا از سر بگیرد اما این اتفاق رخ نداد.

همین باعث شد تا در یک برنامه تلویزیونی عبدالمهدی نصیرزاده به عنوان رئیس سازمان لیگ از برنامه خود برای برگزاری لیگ دفاع کند و در ادامه هم دلیل این کار اصرار وزیر ورزش اعلام کند. تصمیمی که از سوی محمد رضا منصوریان کارشناس زبده و قدیمی کشتی هم مورد نقد قرار گرفت. آقای منصوریان برگزاری لیگ را با توجه به شرایط موجود جامعه خطرناک ارزیابی کرد و به صلاح جامعه ندانست و خواهان لغو مسابقات شد.

موضوعی که با واکنش علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی هم روبرو شد و این بار در یک برنامه تلویزیونی دیگر دبیر ضمن حمله به کارشناس تلویزیون با لحنی تمسخر آمیز مدعی شد که وقتی فردی ۱۱ ماه است از منزلش خارج نشده است، در جریان بسیاری از موارد قرار ندارد! پاسخی دور از شأن رئیس فدراسیون کشتی و اصلا دور از شان ورزش کشتی که با منش و مرام پهلوانی خو گرفته است!

مگر غیر از این است که همه جا تعطیل شده که مردم از خانه بیرون نیایند؟ حالا که  قرار است فدراسیون کشتی و رئیس آن قائل به این قوانین نباشد و در واقع به این محدودیت ها که دستور ستاد مقابله با کرونا است و تمکین از دستورات این ستاد را مقام معظم رهبری برای همه افراد لازم دانسته، توجهی نداشته باشند دیگر دلیلی ندارد افراد را مورد تمسخر قرار بدهند چون به این قوانین احترام گذاشتند.

فدراسیون کشتی مسابقات خود را با وجود اعمال تمام این محدودیت ها برگزار کرده؛ تمامی مغازه ها و کسب و کارها به حالت تعطیلی درآمده اما لیگ برتر کشتی برگزار می شود. علاوه بر این تمامی سفرهای برون شهری ممنوع شده اما با این حال رئیس فدراسیون کشتی سفرهای استانی به راه انداخته و هر هفته به یک استان سفر می کند. آیا رئیس فدراسیون کشتی تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا را هم به تمسخر گرفته است؟ ظاهرا حکومت خود مختاری را تشکیل داده و نه خود را قائل به رعایت تصمیمات می داند و نه سعی می کند به افرادی که در مقابل تصمیمات تمکین کردند احترام بگذارند. فدراسیونی با مرام و منش پهلوانی اما با ادبیاتی چاله میدانی که یک تناقض بزرگ را پدید آورده است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::