شما اینجا هستید

اخبار برتر » عسکری: شرایط قرنطینه اردوی تیم ملی را تعطیل نکرد/ ملی‌پوشان تکواندو باید نسبت به اهمیت المپیک آگاه باشند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فریبرز عسکری در خصوص شرایط ملی‌پوشان  تکواندو اظهار داشت: خدا را شکر اردوهای خوبی پشت سر گذاشتیم و بچه‌ها بعد از تعطیلی تمرینات که در حال بر هم ریختن شرایط روحی و روانی آنها بود، مجدداً  به تمرینات بازگشتند و زندگی اردویی آنها شکل گرفت. بچه‌ها شرایط خوبی پیدا کردند و دوباره به شرایط تمرین بازگشتند، اما از آنجایی که مسابقه‌ای در پیش نداشتیم سعی کردیم بچه‌ها را در آمادگی ۷۰ درصد حفظ کنیم.

وی تصریح کرد: در این مدت روی کار جسمانی و آمادگی عمومی بچه‌ها کار کردیم تا زمانی که برنامه اصلی اعلام می‌شود از آمادگی پایه خوبی برخوردار باشیم. در بحث فنی نیز با توجه به اینکه در ۲، ۳ سال گذشته مدام در کورس مسابقات بودیم و عملاً فرصتی برای اصلاح نداشتیم، از شرایط فعلی استفاده کردیم و روی اصلاحات فنی وقت گذاشتیم و فکر می‌کنم اردوهای خوبی را پشت سر گذاشتیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص تعطیلی اردوی تیم ملی به دلیل محدودیت‌های قرنطینه  گفت: البته شرایط قرنطینه اردوی تیم ملی را تعطیل نکرد. طبق برنامه قرار بود اردوی ما تا ۱۰ آذرماه ادامه داشته باشد، اما با تعطیلی اردوی قبلی تیم ملی بانوان و پاراتکواندو و اینکه قرار بود مجدداً آنها به اردو بازگردند، به فدراسیون پیشنهاد دادم اردوها زودتر تعطیل شود و مجددا از ۱۵ آذرماه هر سه گروه تمرینات را آغاز کنیم. برای فدراسیون سخت است که  گروه به گروه دوباره شرایط تست‌های کرونا و قرنطینه اردو را فراهم کند.

عسکری در خصوص زمان دور جدید اردوهای تیم ملی و تعداد ملی‌پوشان عنوان کرد: قرار است تمرینات ما ۴۵ روز ادامه داشته باشد. البته اگر در این مدت تاریخ مسابقات از سوی فدراسیون جهانی اعلام شود شرایط به شکل دیگری رقم خواهد خورد. این اردو نیز همانند اردوهای گذشته با حضور ۶ تکواندوکار برگزار خواهد شد.

وی در خصوص اینکه عدم برگزاری مسابقات انگیزه‌های ملی‌پوشان را کاهش نخواهد داد، گفت: قطعا خیلی لطمه خواهد زد، اما در شرایط خاص هستیم و خیلی چیزها در اختیار ما نبوده است. در این شرایط سعی کردیم تصمیماتی بگیریم که کمترین تبعات را داشته باشد و اینکه بچه‌ها به حال خود رها می‌شدند تبعات بیشتری داشت و دیدیم بچه‌ها در آن ۷ ماه در حال عصبی شدن بودند. عدم برگزاری مسابقه در شرایط عادی جامعه اتفاق خوبی نیست، اما چون در شرایط خاص هستیم و بچه‌ها می‌دیدند اگر در اردو نباشند، باید تمرینات را تعطیل کنیم و آنها با توجه به اهداف بزرگ خود از تمرین دور می‌افتادند، ترجیح آنها برگزاری اردو است.

سرمربی تیم ملی تکواندو با تاکید بر زمان مناسب ملی‌پوشان برای رسیدن به آمادگی افزود: تا برگزاری المپیک زمان خوبی در اختیار داریم و تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم به آمادگی مطلوب برسیم و در روز المپیک در اوج عملکرد باشند. اینکه بچه‌ها از الان به اوج آمادگی برسند، جالب نیست، اما فکر می‌کنم نگاه‌ها باید منطقی باشد و  ما در دوران خاصی از شرایط کشور قرار داریم. زمانی دلار ۳ هزار تومان بود و اردوها می‌توانست شکل خیلی قشنگ‌تری داشته باشد و امکات و سفرها می‌توانست مطلوب باشد، اما در حال حاضر با قیمت ارز و شرایط زندگی مردم جامعه همه چیز سخت است.

عسکری خاطرنشان کرد: اینکه فدراسیون تکواندو تلاش می‌کند اردوها را در این شرایط برگزار کند تا بچه‌ها در شرایط مطلوب قرار بگیرند، جای تقدیر دارد، اما با تمام این تفاسیر ما دو بحث داریم؛ یکی وضع موجود و دیگری وضع مطلوب. درست است که شاید وضع مطلوب را نداشته باشیم، اما با وضع موجود تمام تلاش خود را برای هدف‌ خود انجام می‌دهیم تا بچه‌ها را به این آگاهی برسانیم که در چه میدان بزرگی قرار است حضور داشته باشند. وقتی این آگاهی باشد خیلی از کمبودها کمرنگ می‌شود و بچه‌ها بهتر می‌توانند با شرایط کنار بیایند.

وی در پاسخ به این سوال که هنوز روزنه امیدی برای حضور مردانی در المپیک ایجاد نشده است، گفت: هنوز خبر خاصی نیامده است و چون هیچ مسابقه‌ای برگزار نشده فدراسیون جهانی چیزی را اعلام نکرده است. واقعیت این است که هدف‌گذاری من و سجاد مردانی این است که انگار او نیز مانند دو ملی‌پوش دیگر المپیکی ما سهمیه را کسب کرده است و قطعا تا آخرین روز با تمام توان تلاش خواهد کرد. اگر قسمت باشد مردانی در میدان المپیک مبارزه خواهد کرد، در غیر این صورت یک بازنده سربلند خواهد بود و چیزی کم نگذاشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::