شما اینجا هستید
اخبار برتر » مدال طلای ملی پوش سابق تکواندو ایران در اروپا

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، رقابتهای تکواندو قهرمانی اروپا روز گذشته با حضور ۹۵ تکواندوکار در چهار وزن المپیکی به میزبانی بوسنی در شهر «سارایوو» آغاز شد.

مهدی خدابخشی ملی پوش سابق تکواندو ایران که سابقه حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو برای تیم ملی ایران و کسب مدال طلای قهرمانی جهان، طلای بازی‌های آسیایی و طلای ارتشهای جهان را برای کشورمان دارد، برای تیم ملی صربستان و در وزن ۸۰+ کیلوگرم به روی «شی هاپ چانگ» رفت.

در این وزن ۱۷ تکواندوکار حضور داشتند که خدابخشی دور نخست «جک رایان» از انگلستان را ۸ بر ۴ شکست داد. وی دور دوم «امره آتسل» از ترکیه را نیز ۱۹ بر ۶ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد و سپس با پیروزی یک بر صفر مقابل «ولادیسلاو بوندار» از اوکراین به دیدار نهایی صعود کرد.

خدابخشی برای کسب مدال طلا «دژان گئورگفسکی» از مقدونیه را در یک مبارزه نزدیک و با نتیجه ۱۹ بر ۱۸ شکست داد و طلا گرفت. نمایندگان اوکراین و اسپانیا نیز برنز مشترک را کسب کردند.

در روز نخست که مسابقات مردان برگزار شد، در وزن ۵۸- کیلوگرم ۲۳ تکواندوکار به رقابت پرداختند و در پایان «سیریان راوت» از فرانسه طلا گرفت. «نواک استانیچ» از صربستان به نشان نقره دست یافت و مدال برنز مشترک هم به «جک وولی» از ایرلند و «دیمیتروف» از مولداوی تعلق گرفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم ۲۶ تکواندوکار به رقابت پرداختند که «بردلی سیندن» تکواندوکار المپیکی انگلستان به نشان طلا دست یافت.

شلوغ‌ترین وزن این مسابقات رقابتهای ۸۰- کیلوگرم بود که ۲۹ تکواندوکار به رقابت پرداختند. در این وزن مدال طلا به «جولیو فره‌را» از پرتغال رسید. «کینتادو» از اسپانیا نقره گرفت، «تونی کانیت» به همراه «مارکو گلوبیچ» هر دو از کرواسی برنز گرفتند.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::