شما اینجا هستید
اخبار برتر » طلای قهرمانی آسیا را دوست نداشتم/ نایب قهرمانی جهان در لحظات آخر بسیار لذت بخش بود

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌ روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

اعظم درستی ملی پوش اسبق و مربی خوش سابقه تکواندو کشورمان که مدال طلا مسابقات پومسه قهرمانی آسیا و عنوان بهترین مربی جهان و آسیا در کارنامه‌اش به چشم می‌خورد از خاطرات ورزشکاری اش به تکواندو پلاس می‌گوید:

« سال ۲۰۱۰ و در اولین دوره مسابقات پومسه قهرمانی آسیا که به میزبانی قزاقستان برگزار شد مدال طلا گرفتم اما این مدال صلا برای من دوست داشتنی نیست.

نزدیک به دو ماه برای حضور در این مسابقات زحمت کشیدیم؛ تمرینات سختی را در اردو تحمل کردیم و به سطح بالایی از آمادگی رسیده بودیم اما شب مسابقه متوجه شدیم در رده سنی ما هیچ رقیبی حضور ندارد که این موضوع بسیار ناراحت کننده بود.

همزمان با این رویداد، مسابقات کیوروگی آسیایی هم برگزار می‌شد و همه ما را دلداری می‌دادند که تلاشتان را کرده‌اید اما چون هیچ رقابتی برگزار نشد هضم مساله برایمان سخت بود؛ البته تیم قزاقستان در بخش مردان و رده سنی ما بر روی شیاپ چانگ اجرای فرم کرد و بعد به ما مدال طلا تعلق گرفت اما با این حال هیچ لذتی نداشت.

دوست دارم از خاطرات شیرین دوران ورزشکاری‌ خود تعریف کنم تا کام خوانندگان تلخ نشود. شیرین ترین خاطره‌ام مربوط به مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک سال ۲۰۱۴ به میزبانی کشور چین تایپه است که در کنار ندا زارع هدایت تیم ملی نوجوانان را برعهده داشتیم.

با توجه به اینکه بهترین تکواندوکاران نوجوان در این رقابت‌ها حضور داشتند، مسابقات سطح بسیار بالایی داشت. این رویداد ۱۴ روز طول کشید و با توجه به احتسابی که داشتیم بر سکوی سوم جهان می‌ایستادیم، اما در فینال یکی از اوزان رقابت میان حریفانی از انگلیس و آلمان برگزار شد و بازیکنی که در ثانیه آخر امتیاز از دست داد از شدت ناراحتی کلاه را بر شیاپ چانگ کوبید.

همین حرکت، منجر به تنبیه او شد و آن ورزشکار را کاملا را از رنکینگ رده بندی حذف کردند که در نهایت با این اوصاف ایران برای اولین بار توانست بر سکوی نایب قهرمانی جهان بایستد و حس بسیار لذت بخشی بود.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::