شما اینجا هستید

اخبار برتر » آشفته بازار در ورزش اول ایران/ بلبشو در کشتی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، رحمان عموزاد به همراه عباس حاج کناری راهی مسابقات جام جهانی انفرادی در صربستان شدند. تیم دو نفره ایران برای مسابقات ابداعی اتحادیه جهانی راهی شده اما این سفر سر و صدای زیادی به پا کرد. البته چرا باید اعزام یک کشتی گیر و یک مربی به مسابقات تا این حد سر و صدا به پا کند؟ به بلبشویی که در فدراسیون کشتی به پا شده بر می گردد. آشفته بازاری که حاصل تصمیمات هیاتی و رفاقتی است.

ابتدا فدراسیون کشتی اعلام کرد که حسن یزدانی و کامران قاسم‎پور به همرا غلامرضا محمدی به صربستان اعزام می‌شوند اما این تصمیم فدراسیون بر خلاف منافع یک تیم قدرتمند حاضر در لیگ برتر کشتی آزاد بود. به همین دلیل هم خیلی زود این تصمیم تغییر کرد.

رابطه دوستانه پژمان درستکار با علیرضا دبیر باعث شد تا اصلا کار به اعتراض رسمی تیم بازار بزرگ که با حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور قرار داشت، نرسد. پژمان درستکار به عنوان سرمربی بازار بزرگ با رفاقتی که با علیرضا دبیر دارد، توانست خیلی زود تصمیم کادر فنی و فدراسیون کشتی را برگرداند. به همین دلیل هم فدراسیون کشتی با بیان اینکه به دنبال جوانگرایی است، این بار امیر محمد یزدانی و رحمان عموزاد را به عنوان مسافران صربستان معرفی کرد.

عموزاد عضو تیم دانشگاه آزاد بود و امیر محمد یزدانی هم برای تیم دانشگاه آزاد کشتی می‌گرفت. دو تیمی که در مرحله نیمه نهایی و نهایی هم حاضر هستند. به همین دلیل خیلی زود سر و صدای این دو تیم هم بلند شد.

مسابقات جام جهانی انفرادی در صربستان تقریبا همزمان با مرحله نیمه نهایی و نهایی لیگ برتر برگزار می شود و همین باعث شده تا تیم های حاضر در لیگ برتر نگران تیم خود باشند.

تیم استقلال نامه رسمی زد و اعلام کرد که اجازه اعزام امیر محمد یزدانی را به مسابقات جام جهانی صربستان را نمی دهد. نامه رسمی زدند و خیلی هم صریح مقابل تصمیم فدراسیون ایستادند و اعلام کردند که تیمشان با اعزام امیر محمد یزدانی دچار مشکل می‌شود. فدراسیون به این اعتراض بی توجهی کرد و امیر محمد با ترک اردوی تیم استقلال در تمرین تیم ملی حاضر شد. تصمیمی که با اعتراض دوباره باشگاه استقلال روبرو شد و این تیم این بار به کمیته انضباطی شکایت کرد.

استقلال در یک روز مانده به اعزام تیم دو نفره به صربستان به فدراسیون کشتی معترض بود که یکباره خبری منتشر شد مبنی بر اینکه امیر محمد یزدانی کرونا گرفته و به همین دلیل به صربستان اعزام نمی‌شود. این خبر برای بسیاری قابل باور نبود چرا که امیر محمد یزدانی در این چند روز اخیر همراه رحمان عموزاد تمرین می کرد و این امکان پذیز نبود که امیر محمد کرونا بگیرد اما عموزاد نگیرد. چطور چنین چیزی ممکن است؟ مگر اینکه در پشت پرده خبرهایی باشد.

این نشان از یک وقوع یک اتفاق در پشت پرده دارد. برخی معتقد هستند که فدراسیون کشتی با انتشار این خبر علاوه بر اینکه امیر محمد را از اعزام به صربستان منع کرده از حضورش در لیگ برتر هم ممانعت کرده و حالا دیگر امیر محمد در مرحله نیمه نهایی و نهایی غیبت دارد و این به ضرر این تیم و به سود تیم بازار بزرگ خواهد بود. همان تیمی که سرمربی اش با رئیس فدراسیون کشتی رفاقت دارد!

این چنین اتفاقاتی در هیچ جای دنیا رخ نمی دهد اما در کشتی ایران که غرق در دنیای رفاقت است، فراوان از این دست اتفاقات رخ داده است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::