شما اینجا هستید

اخبار برتر » زوار: هیچ تیمی را در مسابقات لیگ نباید دست کم بگیریم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، محمد زوار درباره برگزاری مسابقات لیگ تکواندو در شرایط شیوع ویروس کرونا گفت: برگزاری لیگ پس از وقفه‌ای ۱۱ ماهه باعث ایجاد انگیزه و افزایش روحیه میان ورزشکاران و مربیان تکواندو شده و حالا که قرار است مسابقات در محیطی کاملاً ایمن و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود می‌تواند محک خوبی برای تکواندوکاران به خصوص دو المپین کشورمان آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی گردد.

وی ادامه داد: هرچند با شرایط بوجود آمده و محدودیت‌های باشگاه‌های ورزشی، روش و سبک برگزاری مسابقات نسبت به سال‌های گذشته تفاوت اساسی دارد و از طرفی آمادگی جسمی، فنی و ذهنی بازیکنان مطابق لیگ‌های قبل نیست اما حضور کوتاه‌مدت ورزشکاران هم می‌تواند شور و هیجان خوبی را در بین جامعه‌ی تکواندو ایجاد کند.

سرمربی تیم تکواندو لوازم خانگی کن در پاسخ به این سوال که چرا قرارداد تکواندوکاران در لیگ ناچیز است، عنوان کرد: در خصوص مباحث مالی و قراردادهای ورزشکاران و مربیان باید به این نکته اشاره کنم که شرایط موجود مورد قبول هیچ‌یک از ما نیست و امیدوارم تا با تدابیر مناسب و حضور حامیان متمول، تحول اساسی در قراردادها صورت بگیرد که قطعاً انجام این امر مهم به تشکیل کارگروه قوی، باتجربه و توانمند نیاز دارد.

زوار در پاسخ به این سوال که به نظر شما زمان مناسبی برای برگزاری مسابقات لیگ تکواندو در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل زمستان و پیش‌رو بودن پایان سال، امکان برگزاری در ماه‌های فروردین و اردیبهشت با توجه به مسابقات کسب سهمیه المپیک در بخش بانوان و همچنین مسابقات گرند‌پری وجود نداشت و به همین خاطر به نظر من زمان مناسبی را برای برگزاری لیگ‌ها در نظر گرفته‌اند.

وی به قرعه‌کشی مسابقات لیگ تکواندو هم اشاره کرد و گفت:‌ در مسابقات لیگ هیچ حریفی را نبایستی دست‌کم گرفت و اطمینان داریم که تمامی تیم‌های ثبت‌نام کرده در لیگ با آمادگی کامل در مسابقات حضور خواهند داشت. بدیهی است باشگاه لوازم‌خانگی کن نیز همچون سال‌های گذشته با تمام توان از اعتبار خود دفاع می‌کند تا با کسب جایگاهی مناسب شایستگی جوانان خود را به نمایش بگذارد. تیم‌های مقام اول مشترک لوازم خانگی کن و شهرداری ورامین به‌عنوان سرگروه در جلسه سرپرستا‌ن و مسئولین لیگ قرعه‌کشی شدند و تیم‌های دوم مشترک تیم دانشگاه آزاد و تیم پاس قوامین هم به قید قرعه در گروه‌های یک و دو قرار گرفتند و بقیه تیم‌‌ها هم با سیستم رایانه‌ای قرعه کشی شدند بنابراین در دو گروه رقابت‌های  با هیجان و جذاب را شاهد خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری آنا

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::