شما اینجا هستید

تیم ملی » پوررهنما: چیزی جز طلای المپیک برای خودم کنار نگذاشته‌ام

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مهدی پوررهنما در خصوص برگزاری تمرینات و اردوهای دو ملی‌پوش پارالمپیکی تکواندو ایران اظهار داشت: متاسفانه تقریباً از یک سال پیش ویروس کرونا وارد کشورمان شد و تاثیرات منفی خود را گذاشت، اما اینگونه نبوده که ما در این مدت تمرینات را رها کنیم و با شروع اردوها بخواهیم استارت بزنیم. در همین مدت، زمانی را به صورت قرنطینه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی داخل اردو بودیم و زمانی که اردو برگزار نمی‌شد نیز داخل خانه یا به صورت انفرادی و با شرایط خاص تمرینات خود را داشتیم.

وی تصریح کرد: در این بین شرایط خاص کرونا و تعویق یک ساله رقابت‌های پارالمپیک باعث شده یکسری سختی نیز داشته باشیم. من در این حدود ۱۰ ماه رژیم غذایی خود را حفظ کردم تا دچار اضافه وزن نشوم. شرایطی که برای همه یکسان و دنیا با این ویروس درگیر بوده است. ویروسی که به همه اقشار آسیب رساند و نمی‌توانیم بگویم که فقط ورزش آسیب دیده است، اما به نظر من در هر تهدیدی  فرصت‌هایی نیز وجود دارد و بستگی به افراد دارد که از آن چگونه استفاده کند. فکر می‌کنم فاجعه‌ای که برای خیلی‌ها در دنیای ورزش حرفه‌ای اتفاق افتاد، برای من اینگونه نبود و شاید از این قرنطینه‌ها استفاده هم کردم.

دارنده چهار مدال طلای جهان در خصوص انگیزه‌های خود برای کسب مدال طلای پارالمپیک عنوان کرد: در چند سال گذشته افتخارات زیادی در مسابقات جهانی و آسیایی داشتم اما یک مربی بزرگ و نامی به من گفت برای فتح یک قلعه هیچ وقت به پایین نگاه نکنم که چقدر مسیر را طی کردم. او اعتقاد داشت همیشه باید به نوک قلعه نگاه کنم تا متوجه باقی مانده راه باشم. در حال حاضر نیز به چیزی غیر از مسابقات پارالمپیک نگاه و فکر نمی‌کنم و نمی‌خواهم جایی برای یک درصد ریسک نیز برای خود باقی بگذارم.

پوررهنما خاطر نشان کرد: اصلاً کاری به افتخارات گذشته‌ام ندارم و آن مسابقات برای من تمام شده است. دیگر هیچ وقت رنگ مدال‌های طلا، نقره و برنز من در جهان و آسیا عوض نخواهد شد، اما با تلاش یا حتی کم و کاستی‌ها می‌تواند رنگ مدال پارالمپیکم تغییر کند و من می‌خواهم بهترین رنگ مدال را کسب کنم. البته هیج ورزشکار حرفه‌ای قول نمی‌دهد، اما غیر از بهترین رنگ مدال چیزی برای خود کنار نگذاشتم و تمام تلاش خود را انجام می‌دهم تا زندگی حرفه‌ای داشته باشم و چاره جز مدال طلای پارالمپیک ندارم.

وی در خصوص توقعات از تیم دو نفره پاراتکواندو برای کسب دو مدال از مسابقات پارالمپیک گفت: فکر می‌کنم همیشه مردم روی یکسری ورزش‌ها مانند کشتی، تکواندو وزنه‌برداری جور دیگر حساب می‌کنند و انتظارات از این رشته‌ها خیلی زیاد است. انتظاراتی که بیراه نیست و ما در این ورزش‌ها همیشه در آسیا و جهان حرف‌های زیادی برای گفتن داشتیم و باید هم نتیجه خوبی بگیریم، اما به نظر من اینکه مسئولان فکر کنند کسب مدال در مسابقات پاراتکواندو پارالمپیک با توجه به اولین دوره برگزاری آن خیلی راحت است و مثل آب خوردن است، اصلا درست نیست.

دارنده ۵ مدال طلای آسیا ادامه داد: مسابقات رشته پاراتکواندو سال به سال از لحاظ کمیت و کیفیت تفاوت داشته است و اگر در اولین دوره قهرمانی جهان ۱۰۰ نفر شرکت کرده بودند، پس از یازده سال و  در آخرین دوره بالای ۶۰۰ نفر حضور داشتند. قطعاً در حال حاضر نه تنها من بلکه بسیاری از رقبایم دیگر بازیکنان یازده سال پیش نیستیم. فکر می‌کنم در مسابقات پاراتکواندو پارالمپیک شاهد بازی‌های با کیفیتی باشیم که نتیجه به خیلی عوامل بستگی دارد. با این حال خیلی به نتایج خود و تیم‌مان خوش‌بین هستم و امیدوارم افکارمان را به فعل تبدیل و خواسته‌های خود را عملی کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::