شما اینجا هستید
اخبار برتر » زوار: کرونا، ۲ نسل تکواندو را سوزاند

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، محمدرضا زوار درباره شرایط تیم تکواندو نوجوانان، گفت: رقابت‌های جهانی ۲۰۲۰ نوجوانان که قرار بود مهر امسال در صوفیه بلغارستان برگزار شود، به علت شیوع کرونا به تعویق افتاد و هنوز تاریخ جدید این مسابقات مشخص نشده است. از طرفی با توجه به تعویق یک ساله بازی‌های المپیک توکیو، بازی‌های المپیک ۲۰۲۲ جوانان در داکار هم به تعویق افتاد و گفته می‌شود به سال ۲۰۲۶ موکول شده است.

وی افزود: تکواندوکاران نوجوان فعلی با از دست دادن رقابت‌های جهانی و المپیک جوانان عملا فرصت حضور و مدال آوری در این دو رویداد بزرگ را از دست دادند و در واقع کرونا، ۲ نسل تکواندو را سوزاند.

سرمربی تیم تکواندو نوجوانان راه جبران ضرر تکواندوکاران این رده سنی را اعزام‌های گسترده سال آینده دانست و گفت: در واقع فدراسیون تکواندو باید سال آینده اعزام‌های زیادی برای تیم‌های نوجوانان در نظر بگیرد.

وی با اشاره به فعال نبودن رده سنی امید، افزود: تکواندو ایران سال‌ها است که از این موضوع ضرر کرده است، تکواندوکاران نوجوان بعد از حضور در لیگ و تیم‌های اعزامی رده‌های سنی نونهالان، خردسالان و نوجوانان برای حضور در لیگ بزرگسالان و تیم ملی با فاصله‌ای روبرو می‌شوند که فقط با وجود تیم امید این فاصله پر می‌شود.

وی ادامه داد: چند سال قبل و در یک دوره تیم امید تکواندو تشکیل شد و اما نتوانستیم این روند را ادامه دهیم. اگر روند پرورش ورزشکار و قهرمان پروری را بتوانیم از رده سنی نوجوانان به امید انتقال دهیم، پشتوانه خوبی برای تیم ملی خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::