شما اینجا هستید
اخبار برتر » نگاه ویژه سرمربی تیم ملی تکواندو به مسابقات لیگ/ بازی برد – برد روی شیاپ‌چانگ

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی تکواندو چند روز گذشته هشدار جدی به همه تکواندوکاران داد که برای رسیدن به تیم ملی باید در لیگ برتر و یا لیگ دسته خوش بدرخشند.

ویروس کرونا همچنان حرف اول را در دنیا می زند و همین باعث شده تا بسیاری از مسابقات تعطیل شود؛ در تکواندو هم همانند بسیاری از رشته‌ها همین شرایط وجود دارد. مسابقه انتخابی، قهرمانی کشور و آزاد به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد تا حالا سرمربی تیم‌ملی و مدعیان حضور در شرایط سختی قرار بگیرند.

مدعیان حضور در تیم ملی تکواندو در حالی که ۸ ماه تا المپیک باقی مانده این سئوال را از خود می‌پرسند که تکلیف تیم‌ملی برای حضور در دیگر رویدادها چه خواهد شد؟ وقتی مسابقات قهرمانی کشور، آزاد و انتخابی به دلیل شیوع کرونا لغو شده کادر فنی چه تصمیمی خواهد گرفت؟

فریبرز عسکری که مسئولیت سرمربیگری تیم ملی را بر عهده دارد، شاید بیش از همه نگران این وضعیت باشد. او باید پاسخگوی نتایج تیم ملی باشد در حالیکه کرونا امکان فعالیت را از او و شاگردانش گرفته است. به همین دلیل هم او تلاش دارد تا از کمترین فرصت بهترین استفاده ممکن را ببرد.

برهمین اساس بعد از تصمیم فدراسیون تکواندو برای راه اندازی لیگ برتر و لیگ دسته یک تکواندو، سرمربی تیم ملی برای همه مدعیان و به ویژه چهره‌های شاخص پیغام مهمی را فرستاد و به آنها گوشزد کرد که برای راهیابی به مسابقات ورود به اردوی تیم‌ملی باید در لیگ حضور داشته باشند.

این تصمیم فریبرز عسکری برای تکواندو ایران یک بازی دو سر برد است. با این تصمیم ستاره‌ها برای نشان دادن میزان آمادگی خود به سرمربی تیم ملی انگیزه پیدا می‌کنندکه این انگیزه نیز باعث ارتقاء سطح فنی لیگ برتر خواهد شد و بدون شک لیگ برتر و دسته یک در سال‌جاری از جذاب‌ترین رقابت‌ها است.

در شرایطی که امکان برگزاری مسابقات متعدد وجود ندارد، راه رسیدن به تیم‌ملی از لیگ می‌گذرد و این بهترین تصمیمی بود که سرمربی تیم‌ملی می‌توانست بگیرد. قبل از تکواندو هم کشتی با معضل به تعویق افتادن مسابقاتش رو به رو بود که آنجا هم تلاش کردند با برگزاری لیگ ابتدا کشتی را به چرخه مسابقه برگردانند و بعد هم برای دعوت از نفرات به اردوی تیم ملی را لیگ را مد نظر قرار بدهند.

برگزاری لیگ تکواندو علاوه بر اینکه می تواند خون جدیدی را در رگ‌های این ورزش تزریق کند، یک چراغ روشنی برای کادرفنی در راه انتخاب ملی پوشان خواهد بود. حالا همه بی صبرانه منتظر شروع لیگ برتر تکواندو هستند تا خودشان را به کادر فنی نشان بدهند و این بهترین اتفاق برای تکواندو است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::