شما اینجا هستید
اخبار برتر » عسکری: بچه‌ها در یک سال گذشته رصد نشده‌اند/ مجبوریم تهدید را تبدیل به فرصت کنیم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فریبرز عسکری در خصوص زمان اتمام اردوی تیم ملی تکواندو اظهار داشت: به دلیل برگزاری مسابقات لیگ برتر تکواندو روز ۱۶ دی‌ ماه اردو را تعطیل خواهیم کرد تا بچه‌ها  برای تست PCR بروند و روز ۱۷ دی‌ ماه نیز در مراسم وزن‌کشی حضور داشته باشند. مسابقات لیگ در روزهای ۱۸ و ۱۹ در گروه اول و ۲۴ و ۲۵ در گروه دوم برگزار خواهد شد و اردوی تیم ملی نیز ۱۰ روز تعطیل خواهد بود و شنبه ۲۷ دی‌ماه، مرحله بعدی اردو به مدت یک ماه برگرار خواهد شد و مجدداً بچه‌ها برای مسابقات فینال لیگ تحویل باشگاه‌ها خواهند شد.

وی در خصوص اظهارات خود مبنی بر اینکه شاید به دلیل محدودیت‌ها، برای دعوت بازیکنان به مسابقات ورود به اردوی تیم ملی به لیگ برتر نگاه داشته باشد، گفت: در دوره‌های گذشته مسابقات آزاد کشوری را برای کسانی که هیچ رزومه‌ای نداشتند برگزار می‌کردیم تا به همه شانس حضور در تیم ملی را داده باشیم. در مرحله بعد و در مسابقات ورود به اردوی تیم ملی تکواندو کسانی که در مسابقات قهرمانی کشور اول یا دوم شده بودند، در لیگ دارای رنکینگ بودند، در تورنمنت‌‌های آن سال مدال کسب و یا عضور آخرین تیم ملی بودند به مبارزه می‌پرداختند و این روند تا غربال داخل اردو ادامه داشت.

سرمربی تیم ملی تکواندو تصریح کرد: در یک سال و نیم گذشته به خاطر شرایط کرونا مسابقات آزاد کشوری، لیگ و هیچ تورنمنتی را نداشتیم. برای من خیلی راحت بود یکسری اسامی خاص را برای انتخابی تیم ملی دعوت کنم. این روش اسمش انتخاب گلخانه‌ای بود و کسانی که معنای گلخانه‌ای را نمی‌دانند خیلی راحت می‌توانند جستجو و به معنی آن برسند. صحبت‌های قبلی من دو بخش داست که در بخش اول عنوان کرده بودم که امیدوارم با لطف خداوند این بیماری هر چه زودتر ریشه‌کن و سلامتی به جامعه بازگردد تا ما طبق روال گذشته مسابقات آزاد کشوری و مراحل بعد را برگزار کنیم.

عسکری خاطر نشان کرد: اما اگر این اتفاق نیفتاد نباید دست روی دست بگذاریم و باید دورنمای برای خود داشته باشیم. اعتقاد دارم قانون بد بهتر از بی‌قانونی‌ست و بر طبق قانونی که گذاشتیم با توجه به اینکه بچه‌ها در یک سال گذشته رصد نشدند، مسابقات جام نقش جهان  و لیگ برتر را رصد خواهیم کرد و نفراتی که توانایی داشته باشند را به مسابقات ورود به اردوی به تیم ملی دعوت خواهیم کرد. شرایط خاص است و مجبور هستیم اینگونه جلو برویم و برای اینکه کسی متضرر نشود نیز رودتر شرایط را گفتیم تا بچه‌هایی که با تیم‌های لیگی قرارداد ندارند با تیمی توافق و در لیگ توانایی خود را نشان بدهند.

وی در پاسخ به این سوال که  بازیکنی بدون حضور در مسابقات لیگ شانس دعوت به مسابقات ورود به اردوی تیم ملی را خواهد داشت، گفت: ما این شرایط را  زودتر اعلام کردیم تا بچه‌ها استفاده کنند. یک‌سری نیز در حال حاضر نگران آسیب‌دیدگی و باخت در مسابقات لیگ هستند اما در صورت حضور بازیکن در مسابقات لیگ به عنوان تنها مسابقات رسمی سال جاری، دست من به عنوان سرمربی تیم ملی با توجه به سوابق گذشته بازیکن برای دعوت به مسابقات ورود به اردوی تیم ملی باز خواهد بود.

سرمربی تیم ملی تکواندو تاکید کرد: اگر بازیکنی در لیگ حضور نداشته باشد، به عنوان سرمربی تیم ملی باید به چه چیزی استناد کنم تا او را به تیم ملی دعوت کنم؟ اگر یک نفر را بخواهم بدون این شرایط آرمانی به مسابقات ورود به اردوی تیم ملی دعوت کنم قطعاً خیلی‌ها توقع خواهند شد، البته شاید یک نفر شرایطش حاد باشد یا عذر موجه داشته باشد که در آن صورت شرایط فرق خواهد کرد اما بی انصافی است که کسی بدون هیچ عذر موجه در لیگ شرکت نکند و توقع داشته باشد به خاطر اینکه ۵ سال قبل در تیم ملی بوده به مسابقات ورود به اردوی تیم ملی دعوت شود.

عسکری در خصوص احتمال برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در اردبهشت ماه ۱۴۰۰ و اینکه ترکیب تیم ملی برای این مسابقات تغییر خواهد کرد، گفت: اولویت ما نفراتی‌ست که برای این مسابقات انتخاب شده بودند، اما احتمال تفییر ترکیب تیم ملی نیز وجود دارد. باید این نفرات را در لیگ رصد کنیم و ببنیم در این مدت تمرین داشتند یا کار را به امان خدا رها کردند. حتی ممکن است وزن بازیکنان در این مدت تغییر داشته باشد و یا حتی بر اساس صلاحدید  وزن‌هایی را جا به جا کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که نگاه کادر فنی به مسابقات لیگ  باعث جذابیت مسابقات خواهد شد، گفت: امیدوارم که در شرایطی که کرونا به جای ما تصمیم می‌گیرد، توانسته باشیم حرکتی انجام بدهیم و قدمی برای تکواندو برداشته باشیم و از این بحران نیز به سلامت عبور کنیم. باز هم به بچه‌ها می‌گویم که قصد ما خدایی نکرده به هیچ عنوان اذیت کسی نبوده است اما چون شرایط باعث شده است که انتخاب دیگری نداشته باشیم، مجبوریم از شرایط به نفع خودمان استفاده و تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::