شما اینجا هستید
اخبار برتر » لیگ برتر تکواندو ۹ تیمی شد/ پاس انصراف داد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، در حالی که تنها چهار روز به آغاز فصل جدید رقابتهای لیگ برتر تکواندو باشگاههای کشور باقی مانده و قرار است از پنجشنبه هفته جاری تیم‌های حاضر در گروه یک برای برگزاری دیدارهای مرحله مقدماتی راهی قرنطینه شوند، پاس ناجا به دلیل مشکلات مالی از حضور در این مسابقات انصراف داد.

پاس‌ها در طول چند سال اخیر همواره یکی از مدعی اصلی کسب رسیدن به سکوی قهرمانی بودند و بعد از دو عنوان سومی، سال گذشته نایب قهرمان شدند. این تیم با وجود کادر فنی مجرب پایگاه مناسبی برای تکواندوکاران سرباز بود که متأسفانه دیگر در لیگ حضور ندارد. عرفان حیدری، یاشار عطارودی، محمد خانلو، عرفان شالی، نیما مهر علی، رامین حسین قلی و… از جمله جوانان با آتیه‌ای هستند که از فردا باید به دنبال تیم جدید باشند و برخی از آنها نیز به دلیل سرباز بودن، باید نظاره لیگ از داخل پادگان باشند.

حمید ملکی سرپرست تیم تکواندو پاس ضمن تائید خبر انصراف این تیم از حضور در لیگ برتر تکواندو گفت: با ارسال نامه رسمی به فدراسیون خواستار برای ماندن و تداوم حضور در لیگ شدیم، مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ نیز با درخواست ما موافقت کردند، ولی متأسفانه شرایط به نحوی پیش نرفت که بتوانیم همانند سالهای قبل در مسابقات لیگ برتر حضور داشته باشیم.

سرپرست تیم تکواندو پاس قوامین ادامه داد: تربیت بدنی ناجا هر سال بخش کوچکی از هزینه‌ها را تأمین می‌کرد و سایر هزینه‌ها به کمک دوستان از بخش خصوصی جذب می‌شد، ولی متأسفانه برای فصل جدید این کمک‌ها را نداشتیم و هر جه تلاش کردیم به نتیجه نرسید تا در نهایت مجبور به اتخاذ این تصمیم سخت شویم.

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: شرایط فصل جاری لیگ به دلیل شیوع کرونا، هزینه‌ها را به دلایل مختلف از جمله قرنطینه و تست کرونا بالا برد. ناراحتی من برای تکواندوکارانی است که قرار بود در ترکیب تیم ما و برای حضور در ترکیب تیم ملی توانایی خود را به نمایش بگذارند. ۲۰ جوان با آتیه شش ماه است در حال تمرین زیر نظر کادر فنی هستند و مشخص نیست که شرایط آنها چه می‌شود؟ ما شش تکواندوکار سرباز داشتیم که سه نفر آنها تکواندوکار اصلی تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا بودند و امیدوارم این کناره گیری تیم پاس به آینده این جوانان لطمه وارد نکند.

ملکی در پایان گفت: به همراه چند نفر از دلسوزان تیم، خیلی تلاش کردیم که شرایط تداوم حضور در لیگ را فراهم کنیم، ولی متأسفانه مجموع شرایط باعث نتیجه نگرفتن این زحمات و اعلام انصراف شد.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::