شما اینجا هستید
اخبار برتر » کریمی: تصمیم فریبرز عسکری شجاعانه بود/ مسابقات لیگ محک خوبی برای ملی‌پوشان خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ مرتضی کریمی درباره وضعیت تیم تکواندوی لوازم خانگی کن در مسابقات لیگ برتر امسال گفت: تیم ما با یک برنامه‌ریزی از قبل تعیین شده در مسابقات لیگ شرکت می‌کند. شعار تیم کن سازندگی و پرورش قهرمانان است اما متأسفانه با توجه به شیوه برگزاری مسابقات لیگ امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نمی‌توانیم از جوانان و نوجوانان در ترکیب تیم بزرگسالان استفاده کنیم. مسابقات لیگ در واقع آینده تکواندو را می‌سازد اما امسال قرار است با ترکیب اصلی به میدان برویم.

وی در مورد حضور فرزان عاشورزاده در ترکیب تیم لوازم خانگی کن اظهار کرد: فرزان در لیست تیم ما بود اما در یک مقطعی به تصمیم خودش جدا شد و الان بحث بازگشتش مطرح شده است. به نظرم کادر فنی باید در این خصوص تصمیم نهایی را بگیرد. او یک بازیکن بزرگ است اما تیم ما هم شرایط خاص خودش را دارد. هر تصمیمی که کادر فنی بگیرد ما هم آن را اجرا خواهیم کرد. فعلاً هنوز در خصوص بازگشت او تصمیم نهایی گرفته نشده است اما زمزمه بازگشتش به تیم ما مطرح شده است.

کریمی در مورد شرایط برگزاری مسابقات لیگ برتر تکواندو در پنج روز، عنوان کرد: به نظرم هر کاری سختی خودش را دارد. تیم ما برای حضور در لیگ تمرینات زیادی را انجام داده است و من فکر می‌کنم اگرچه شرایط نسبت به دوره‌های گذشته متفاوت است اما لیگ امسال راحت‌تر برگزار می‌شود. من خودم از کسانی بودم که موافق برگزاری لیگ نبودم اما الان وقتی شرایط را می‌بینم و از طرف دیگر تمامی مسابقات لغو شده‌اند فکر می‌کنم فدراسیون جسارت نشان داد که مسابقات را در شرایط فعلی برگزار می‌کند. امیدوارم که در نهایت لیگ پویایی داشته باشیم و از نظر فنی برای تکواندوکاران ما آورده داشته باشد.

مدیر فنی تیم لوازم خانگی کن در خصوص حضور ملی‌پوشان المپیکی در مسابقات لیگ امسال و خطر مصدومیت گفت: نفس ورزش ما با درگیری عجین شده است و برخورد در این رشته ورزشی بسیار زیاد است. ما نمی‌توانیم بگوییم ملی‌پوشان در مسابقه به میدان نروند به این خاطر که ممکن است در سال منتهی به المپیک دچار مصدومیت شوند. این در حالی است که اکثر مصدومیت‌ها به خاطر عدم آمادگی جسمانی تکواندوکاران رخ می‌دهد. قطعاً اگر آنها تمرینات خوبی داشته باشند، درصد آسیب‌دیدگی هم کاهش پیدا می‌کند.

کریمی تأکید کرد: از طرف دیگر بازیکنان المپیکی ما از هوش بالایی برخوردار هستند و به همین راحتی خود را در معرض مصدومیت قرار نمی‌دهند. امسال با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در هیچ مسابقه رسمی و تدارکاتی حضور پیدا نکرده‌اند و رقابت‌های لیگ می‌تواند به بالا بردن سطح فنی آنها کمک کند. قطعاً حضور در لیگ باعث ایجاد انگیزه مضاعف در ملی‌پوشان و به ‌خصوص المپیکی‌ها می‌شود. آنها مدت‌هاست که در هیچ مسابقه رسمی شرکت نکرده‌اند و به نظر من عدم حضور در یک مسابقه، خطر بیشتری متوجه المپین‌ها خواهد کرد.

وی در مورد تصمیم فریبرز عسگری سرمربی تیم ملی تکواندو مبنی بر اینکه معیار حضور در تیم ملی، مسابقات لیگ است، گفت: من فکر می‌کنم عسگری تصمیم شجاعانه‌ای گرفت که از دل مسابقات لیگ، تکواندوکاران را انتخاب خواهد کرد. من با تفکر او کاملاً موافق هستم به این خاطر که ملی‌پوش هر چقدر هم که توانایی داشته باشد، باید در شرایط مسابقه قرار بگیرد. بنابراین رقابت‌های لیگ با توجه به لغو تمامی مسابقات، می‌تواند محک خوبی برای تکواندوکاران باشد. هر چقدر ورزشکار تمرین کند اما در شرایط مسابقه قرار نگیرد، نمی‌تواند آورده‌ای داشته باشد. بنابراین حضور در لیگ سبب می‌شود که رقابت بین تکواندوکاران بیشتر از گذشته شود و هر کس برای دیده شدن تمام تلاش خود را به کار گیرد.

منبع:خبرگزاری آنا

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::