شما اینجا هستید

اخبار برتر » شهرداری به کدام تیم فرصت صعود می‌دهد/ بازگشت هیجان بعد از ۳۲۶ روز

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، تکواندو به عنوان اولین رشته رزمی اردوهای آماده سازی خود را برای حضور در المپیک آغاز کرد و حالا بازهم به عنوان اولین در بین رزمی‌ها لیگ را آغاز می‌کند. لیگی که ۲۸ بهمن ماه گذشته و پس از پایان هفته بازی‌های هفته هفتم به دلیل شیوع کرونا تعطیل شد و جمعه ۱۹ دیماه و بعد از گذشت ۳۲۶ روز شاهد حضور دوباره تکواندوکاران در میدان مبارزه و بازگشت هیجان به این رشته خواهیم بود.

شرایط شیوع کرونا و حساسیت‌های بهداشتی باعث شد تا این دوره شاهد تغییر روش برگزاری نسبت به تمام سالهای قبل باشیم و ۱۰ تیم حاضر در این رقابتها در دو گروه به رقابت خواهند پرداخت. در هر گروه تیم‌ها در یک روز دیدارهای مرحله مقدماتی را برگزار می‌کنند تا چهره دو تیم صعود کننده مشخص شود.

دیدارهای گروه یک جمعه هفته جاری در خانه تکواندو برگزار می‌شود. با انصراف پاس قوامین نایب قهرمان فصل قبل، چهار تیم شهرداری ورامین، مس کرمان، فتح صدر البرز و استقلال برای صعود از این گروه تلاش خواهند کرد. در این بین نتایج شهرداری ورامین برابر سه تیم دیگر به عنوان مدافع عنوان قهرمانی و تیمی که بیشترین ملی پوش را در اختیار دارد می‌تواند تعیین کننده باشد. پیام خانلرخانی سرمربی پرافتخارترین تیم لیگ ثابت کرده که در میدان دادن به جوانان هیچ ترسی ندارد و به همین دلیل هم جوانانی با آتیه چون لطفی، توکلی، قشقایی، بختیاری، یزدانی، گواری، صدری، پلنگ افکن و مردانی پور را در تیم خود دارد و می‌تواند با فراغ بال برای هر بازی با ترکیب جدید به میدان برود.

مس کرمان تیم پر سرو صدای فصل نقل و انتقالات که سجاد مردانی سرگروه تیم ملی را بعد از چند سال غیبت، به حضور در لیگ ترغیب کرده، یکی دیگر از مدعیان این گروه است. سلمان خواجه حسنی سرپرست مسی‌ها برای جذب فرزان عاشورزاده خیلی تلاش کرد که با مخالفت هیأت مدیره موفق به این خرید نشد. با این وجود حضور تکواندوکارانی چون محسن رضایی ملی پوش افغانستانی، محمد رضا خانی، سهیل محمدیان، محمد صادق دهقانی، مهدی یوسفی، سید امید حسینی دست عبدالرشیدی سرمربی سرد و گرم چشیده مس را برای انتخاب هر ترکیبی باز گذاشته است.

اما در این گروه دو تیم با ترکیب ناشناخته هم حضور دارند که می‌توانند معادلات را برهم بزنند. فتح صدر البرز که برای اولین بار در لیگ مردان تیمداری می‌کند با مربیگری محمد تقی خضرایی عضو سابق تیم ملی و جذاب جوانان با آتیه‌ای چون جباری، هادیان، کاظمی، نیک سیرت، جلالی، تفرشی، نجفی و فخرایی برای صعود کار دشواری پیش رو خواهد داشت.

جوانه بعد از یکی دو سال غیبت این بار با نام استقلال می‌آید. رحیم صالحی سرمربی با تجربه این تیم با مسعود حجی زواره، فرزاد عبداللهی، هادی مستعان سه قهرمان پیشین جهان به همراه رحمان صالحی و داود حبیب زاده کادر فنی قدرتمندی را بسته ولی برای صعود ابزار کافی یعنی تکواندوکار هم نیاز است. این تیم دیر وارد نقل و انتقالات شد و با رایزنی موفق شد چند نیروی خوب را به ترکیب اضافه کند. سید حسین احسانی، نیما مهرعلی، مهدی خاوری، علیرضا عباسی و… از تکواندوکاران این تیم هستند. آبی‌های تکواندوکار در نخستین تجربه خود در تکواندو به برای صعود کار بسیار سختی دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::