شما اینجا هستید
اخبار برتر » علی‌نژاد: تلاش کنید در تاریخ ورزش ایران ماندگار شوید

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، تمرین تیم‌ملی تکواندو با حضور دکتر مهدی علی نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش با همراهی سیدمحمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو و آرش فرهادیان رئیس سازمان تیم‌های ملی روز گذشته (سه‌شنبه – ۱۶ دی‌ماه) در مرکز جهانی تکواندو برگزار شد.

دکتر علی‌نژاد در صحبت با ملی‌پوشان تکواندو گفت: چند ماه دیگر بازی‌های المپیک توکیو را پیش‌رو داریم و بدون شک کسانی که موفق به کسب مدال شوند اتفاق بزرگ و مهمی در زندگی ورزشی شأن رخ خواهد داد. قطعاً رقابت‌های قهرمانی جهان تکواندو به مراتب از المپیک سخت‌تر است، چراکه تعداد شرکت کنندگان بیشتر هستند و هوگوپوشان باید مبارزات بیشتری را پشت سر بگذارند تا موفق به کسب مدال شوند، اما همانطور که می‌دانید المپیک اهمیت بیشتری دارد، کیفیت مبارزات بالاتر است و چون برگزیده‌ها و برترین‌های هر وزن گزینش شده‌اند، هر بازی حکم فینال را دارد. در بازی‌های المپیک یک اشتباه می‌تواند به معنی از دست دادن یک مدال باشد.

وی افزود: با توجه به سیستم رنکینگ المپیکی که بچه‌ها باید پشت سر بگذارند تا موفق به کسب سهمیه شوند در رشته تکواندو بدست آوردن جواز حضور در المپیک سخت‌تر از کسب مدال است. خدا را شکر تاکنون دو سهمیه مردان اخذ شده و امیدوارم که دختران تکواندو نیز در مسابقات انتخابی قاره‌ای موفق شوند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: شما برای رسیدن به این نتیجه مهم تلاش کرده‌اید، اما این پایان کار نیست و باید تلاش کنید مدال کسب کنید و در تاریخ ورزش ایران ماندگار شوید.

آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی دو المپین تکواندو کشورمان و سجاد مردانی، سروش احمدی، امیرمحمد بخشی و عرفان ناظمی ۶ ملی پوش تکواندو کشورمان هستند که تمرینات آنها امروز به پایان رسید و مرحله جدید از روز ۲۷ دی‌ماه آغاز خواهد شد.

هدایت این نفرات برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق به عنوان مربی است.

دختران تکواندو با ترکیب غزل سلطانی، ناهید کیانی، مهلا مومن‌زاده، تینا مدانلو، طیبه پارسا و زهرا شیدایی که تمرینات خود را از ۱۵ آذرماه آغاز کرده‌اند، نیز در این بازدید حضور داشتند.

هدایت تیم ملی دختران نیز برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور به عنوان مربی است.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::