شما اینجا هستید

اخبار برتر » جباری: هدف من رسیدن به ترکیب اصلی تیم ملی است/ انگیزه زیادی داشتم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی دیگر از جوانانی که جمعه گذشته و در آغاز دوباره رقابتهای لیگ برتر درخشید، جوانی ۱۶ ساله بود که در وزن اول مبارزات بسیار خوبی را به نمایش گذاشت. البته که یکی از بدشانسی‌های فتحی‌ه ا هم به مبارزات این جوان بر می‌گردد. باربد جباری تکواندوکاری که در کلاس رشید فتاحی الفبای تکواندو را آموخت و خیلی زود در مسیر پیشرفت قرار گرفت. تکواندوکاری با این سن و سال و بدون سابقه حضور در تیم‌های ملی رده سنی پایه، چنان جسورانه و فنی مبارزه کرد که چشم کارشناسان را خیره کرد. باربد روز جمعه سه بار در وزن ۵۴- کیلوگرم فتح به میدان رفت و با وجود دو باخت و یک پیروزی بهترین وزن اول دور مقدماتی در گروه یک شد.

وی در مبارزه نخست در حالی که امتیاز زیادی را در پیکار با شهرستانی از استقلال عقب بود، مبارزه را جبران کرد و با تساوی در امتیاز ۳۳ در امتیاز طلایی با بدشانسی باخت و این همان نتیجه‌ای بزرگ فتح در پیکار با آبی پوشان بود. وی سپس به لطفی باخت و در ادامه مددی را شکست داد. هر چند تکواندو ایران در اوزان سبک پتانسیل بالایی دارد، ولی جباری این توانایی را دارد در صورتی که مورد توجه کادر فنی تیم ملی قرار گیرد، خود با را به تیم ترکیب اصلی تیم ملی برساند.

جباری در این خصوص گفت: من کوچک‌ترین تکواندوکار تیم فتح و حتی رقابتهای لیگ برتر در گروه نخست بودم به همین دلیل انگیزه زیادی داشتم تا توانایی خود را به کادر فنی تیم ملی ثابت کنم. ضمن اینکه مربیان تیم ملی نیز در سالن حضور داشتند و همین موضوع انگیزه‌های من را دو برابر بالا برد.

وی ادامه داد: تیم ملی تکواندو مسابقات قهرمانی آسیا را پیش رو دارد. هدف من رسیدن به ترکیب اصلی تیم ملی است و با این هدف کار خود را در لیگ شروع کردم و امیدوارم توانسته باشم مورد توجه کادر فنی قرار بگیرم و با ۱۶ سال سن شانس خود را برای مبارزه در آسیا آزمایش کنم.

جباری در مورد تیم فتح هم گفت: تیم ما تدارک بسیار خوبی برای این مسابقات دیده بود و تمرینات خیلی منظم و هدفمندی هم داشتیم. در مسابقات هم این را ثابت کردیم که در اولین حضور توان مبارزه با بزرگان لیگ را داریم، ولی متأسفانه با بدشانسی و به دلیل تفاضل کمتر نسبت به تیم مس که برابر ما باخته بود، از صعود بازماندیم.

تکواندوکار تیم فتح در پایان گفت: لیگ برتر در این دوره به دلیل حضور تکواندوکاران جوان و خوب در تمام تیم‌ها و پخش شدن ملی پوشان در چند تیم از سطح فنی بالایی برخوردار بود. شرایط کرونا باعث شد تا رقابتها به صورت متمرکز و گروهی برگزار شود که این موضوع کار همه تیم‌ها را برای صعود دشوار کرده بود. امیدوارم هر چه زودتر از شر این ویروس خلاص شویم تا بتوانیم به روند عادی زندگی برگردیم.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::