شما اینجا هستید
اخبار برتر » لیگ برتر تکواندو از بدشانسی دانشگاه آزاد تا کیفیتی که دیده نشد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر تکواندو باشگاههای کشور با حضور ۹ تیم در دو گروه ۴ و ۵ تیمی به صورت فشرده و در چهار روز برگزار شد.

کیفیتی که دیده نشد

شیوع ویروس کرونا و قرنطینه بسیاری شهرها باعث شد تا مسئولان فدراسیون تکواندو بعد از مدت‌ها تصمیم به برگزاری این رقابت‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بگیرد.

تصمیمی که با وجود هزینه‌های مضاعفی که برای تیم‌ها و فدراسیون تکواندو داشت اما با این‌حال با استقبال تیم‌ها مواجه شد و در نهایت هم با برگزاری رقابت‌های گروه دوم تکلیف چهار تیم حاضر در مرحله نیمه نهایی مشخص شد.

مسابقاتی که با وجود دوری تکواندوکاران از روزهای اوج ، سطح فنی قابل قبولی را چه در گروه اول و چه در گروه دوم به همراه داشت اما شاید مهمتر از سطح فنی و کیفی این رقابت‌ها، پایان مسابقات مرحله مقدماتی بدون داشتن ورزشکار کرونایی بود.

آمار شگفت انگیز تکواندو

لیگ برتر تکواندو دیر راه افتاد. در حالی‌که کشتی مسابقات خود را برگزار کرده بود و یا لیگ‌های بسکتبال و والیبال شروع شده بودند اما خبری از لیگ برتر تکواندو نبود. به همین دلیل شاید خیلی‌ها به این موضوع ایراد می‌گرفتند اما اکثر این لیگ‌ها به دلیل داشتن ورزشکار کرونایی با مشکلات زیادی روبرو شدند.

کشتی نیمی از ملی پوشان و کادر فنی تیم ملی خود را مدتی به دلیل ابتلا به کرونا از دست داد. والیبال و بسکتبال هم تعداد زیادی ورزشکار مبتلا به کرونا داشتند اما حالا که مرحله مقدماتی لیگ تکواندو به پایان رسیده هنوز خبری در رابطه با ابتلای کسی به کرونا در لیگ برتر اعلام نشده است.

آمار شگفت انگیزی که از لیگ به جا مانده و می‌تواند کارنامه بسیار خوبی برای برگزار کنندگان مسابقات باشد که نشان می‌دهد پروتکل‌های بهداشتی به خوبی رعایت شده است.

شگفتی سازی فرمانیه

در پایان مرحله مقدماتی تیم‌های شهرداری ورامین و مس کرمان از گروه یک و تیم‌های لوازم خانگی کن و فرمانیه از گروه دوم جواز صعود به مرحله نهایی را کسب کردند.

صعود سه تیم شهرداری، مس و کن قابل پیش بینی بود؛ شهرداری ورامین که مدعی جدی قهرمانی است، در کنار این تیم هم لوازم خانگی کن و مس سرمایه گذاری خوبی کردند و امسال مدعی خواهند بود؛ در واقع باید گفت که از این سه تیم، دو تیم شهرداری و لوزم خانگی کن در سال‌های اخیر یا اول شدند و یا دوم و همیشه در این جایگاه قرار داشتند؛

تنها فرمانیه بود که به عنوان یک تازه وارد ضلع چهارم مرحله نیمه نهایی را تشکیل داده است. تیمی که معادلات را برهم زد و در حضور دانشگاه آزاد راهی مرحله نیمه نهایی شد. حالا فرمانیه می‌تواند تیم مدعی این مسابقات باشد و شاید بتواند شگفتی مرحله نیمه نهایی را هم رقم بزند.

دانشگاه آزاد جوان و بدشانس

تیم دانشگاه آزاد همیشه به عنوان یکی از مدعیان مطرح بوده اما امسال شرایط به نحوی رقم خورد که این تیم نتوانست به نیمه نهایی برسد.

این تیم در حالی با هدایت خلیفه در مرحله مقدماتی حضور پیدا کرده بود که امسال به جای انجام هزینه‌های سنگین رو به استفاده از نفرات جوان آورده بود و با وجودی‌که امتیازاتش هم با تیم فرمانیه برابر بود اما با این‌حال نتوانست به نیمه نهایی برسد. البته این تیم یک بدشانسی بزرگ هم آورد و در حالی‌که آرمین هادی‌پور را به عنوان چهره ویژه در اختیار داشت اما به دلیل مصدومیت، ستاره این روزهای تکواندوی ایران را از دست داد.

البته حذف این تیم در این مرحله برای کمتر کسی قابل پیش بینی بود اما همین موضوع نشان از پویایی لیگ دارد و می‌تواند نشان دهنده تیم‌های خوب حاضر در لیگ برتر تکواندو باشد.

در حالی که قرار بود دیدارهای مرحله نهایی به صورت گروهی برگزار شود، سازمان لیگ تغییر رویه داد و برگزاری مسابقات به صورت ضربدری را در دستور کار قرار داد تا اول اسفند ماه لوازم خانگی کن با مس کرمان و شهرداری ورامین با فرمانیه دیدار کنند. تیم‌های برنده به فینال می‌روند.

رونق لیگ با ملی پوشان

شاید مهمترین اتفاق لیگ امسال حضور ستاره‌های نامدار تکواندو بود. دستور کادر فنی تیم ملی مبنی بر حضور همه جانبه ستاره‌های تکواندو در لیگ برتر و معرفی لیگ به عنوان مهمترین راه رسیدن به تیم ملی باعث شد تا این مسابقات امسال جان دیگری بگیرد.

با وجودی‌که کرونا برای خیلی‌ها حال و هوایی نگذاشته اما شرایطی که کرونا به وجود آورد باعث شد تا لیگ برتر به تنها مسابقه‌ای تبدیل شود که می‌تواند محلی برای محک زدن ملی پوشان باشد.

به همین دلیل کادر فنی اعلام کرد همه باید در لیگ حضور داشته باشند تا به تیم ملی برسند و همین موضوع باعث شد تا هم ملی‌پوشان بیایند و هم این‌که جوانان برای نشان دادن خودشان به کادر فنی با انگیزه روی شیاپ چانگ حاضر شوند. همین انگیزه دیده شدن جوانان باعث شد تا برخی از نتایج عجیب برای ملی پوشان رقم بخورد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::