شما اینجا هستید
اخبار برتر » ساعی: فتح صدر البرز شایسته قهرمانی بود

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مهروز ساعی گفت: بعد از مدتها که شاهد آغاز لیگ برتر تکواندو بودیم، بازی‌های روز نخست نشان داد که دوری چند ماهه از میدان مسابقه چقدر روی کیفیت کار تکواندوکاران تأثیرگذار بوده است. بازی‌های اول خیلی برای تیم‌ها سخت بود. ولی تکواندوکاران ما نسبت به سایر تیم‌ها شرایط بهتری داشتند چون از یک ماه قبل اعضای تیم با شرایط خوبی که باشگاه فراهم کرده بود، پس از تست کرونا و اسکان در خوابگاه مخصوص، تمرینات مستمری پشت سر گذاشته و با وجود در اختیار داشتن سیستم، رفته رفته در شرایط مسابقه قرار گرفتند. در نهایت با آمادگی خوبی وارد مسابقات شدیم.

وی افزود: باشگاه فتح خیلی حرفه‌ای برای مسابقات تدارک دیده شده بود و نتیجه این تفکر و امکانات حرفه‌ای هم کسب عنوان قهرمانی با ارزشی بود که عصر جمعه در پی یک تلاش و کار گروهی بدست آمد. ما تیم کَن را که تکواندوکاران خوبی در اختیار داشت با اختلاف زیاد شکست دادیم و این همان در واقع آمادگی بیشتر اعضای تیم ما بود که به نتیجه نشست.

ساعی ادامه داد: سطح فنی رقابتها نسبت به سالهای قبل بهتر بود و تقریباً همه تیم‌ها به لحاظ فنی خوب بودند. برخلاف سالهای قبل تیمی برای زنگ تفریح شدن نداشتیم و اختلاف امتیازات در هر مبارزه زیاد بالا نبود. حتی نتایج بازی‌های که با پیروزی همراه شد، بسیار نزدیک و فنی بود. شرایط کرونا به صورتی پیش رفت که خیلی از تیم‌ها برای حضو این رقابتها انصراف داده و همه تکواندوکاران خوب کشور در این چند تیم پخش شده و ما شاهد مبارزات سطح بالایی بودیم.

مدیر فنی فتح صدر البرز با اشاره به قضاوت خوب داوران اظهار داشت: با وجود استفاده از داوران بین المللی و با تجربه مشکلی خاصی در این بخش مشاهده نشد. البته که داوری اندکی سلیقه‌ای است و اشتباهات کوچکی دارند، ولی انصافاً مشکلی نداشت. با وجود آنکه همین اشتباهات کوچک بخصوص در مبارزه ناهید کیانی به ضرر ما شد، ولی در کل خوب بود.

وی در خصوص دیدار دو عضو تیم ملی هم گفت: کیانی و مؤمن زاده دو تکواندوکار خوب و سطح بالا هستند که مبارزه نزدیکی داشتند. متأسفانه مقداری همان داستان اخطارها کار دست کیانی داد، خطا زیاد می‌کرد و گرفتن‌ها به نوعی رو «مخ» داور رفت و باعث شد اخطارهای زیادی بدهد.

ساعی در خصوص مبارزات خدابنده تصریح کرد: با خدابنده در برهه‌ای از زمان رقیب بودیم ولی از آن مهمتر با هم رفیق بودیم. او تکواندوکار بسیار خوش قلبی است که با قدرت و بسیار آماده به صحنه مسابقات بازگشت. مبارزات خوبی انجام داد. با تصمیم سرمربی تیم در مبارزه اصلی برابر کن از خدابنده استفاده کردیم و خیلی عالی مبارزه کرد و با اختلاف ۲۰ امتیاز حریف را شکست داد و به نظرم بازگشت باشکوهی داشت.

مدیر فنی فتح در پایان گفت: معتقدم با توجه به مسابقات لیگ و فراهم بودن داور و سیستم، سرمربی تیم ملی روز قبل اعلام کردند که در برخی اوزان یک انتخابی برگزار کنند که در همین خصوص هم یک مبارزه بین پوراسماعیل و خدابنده را شاهد بودیم که یک مبارزه خیلی نزدیک و خوب برگزار شد. در نهایت هم پوراسماعیل با اختلاف اندک پیروز شد. انگیزه و مبارزه‌ای که از خدابنده دیدم و با توجه به تجربه بالایی ناشی از سال‌ها حضور در تیم ملی در صورت اینکه مورد اعتماد کادر فنی قرار گیرد، می‌تواند یکی از گزینه‌های کسب سهمیه باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::