شما اینجا هستید
اخبار برتر » لیگ برتر تکواندوی بانوان / جام برای تیم ستاره‌ها

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، شانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ تکواندو بانوان “جام کوثر” یادواره سردار هسته‌ای کشور شهید محسن فخری‌زاده طی روزهای پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم بهمن ماه) در فدراسیون تکواندو برگزار شد.

با وجود شرایط کرونایی کشور مسابقات لیگ برتر تکواندوی بانوان همانند مسابقات تکواندوی مردان موفقیت آمیز برگزار شد. فدراسیون تکواندو با تجربه خوبی که از برگزاری لیگ برتر مردان در شرایط کرونایی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دست آورده بود، توانست رقابت‌های جام کوثر را هم برگزار کند و یک کارنامه خوب دیگر از خود به جا بگذارد.

فتح صدر البرز، لوازم خانگی کن، دانشگاه آزاد اسلامی، شرکت رهنما تجارت آراز امین و هیات تکواندو سیستان و بلوچستان تیم های حاضر در جام کوثر بودند که با هم به رقابت پرداختند اما در نهایت این تیم فتح صدر بود که توانست به عنوان نخست برسد.

برگزاری مسابقات در این شرایط یک امتیاز مهم برای فدراسیون تکواندو محسوب می‌شود و حالا هم ورزشکاران و هم مربیان با وجود دوری چند ماهه از شرایط مسابقه به دلیل شیوع کرونا، بعد از حضور در لیگ برتر خوب می‌دانند که وضعیتشان چطور است و چه نتیجه‌ای می‌تواند به دنبال داشته باشد.

لیگ برتر تکواندوی بانوان (جام کوثر) هم یکی از راه‌های رسیدن به تیم ملی بود و همین شد که مهلا مومن زاده مدعی جوان تمام توانایی خود را برابر ناهید کیانی به نمایش گذاشت تا جایگاه خود را در اردو تثبیت نماید. مومن زاده در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹  در شهر منچستر به مدال نقره رسیده و حالا در ۱۸ سالگی نشان داد که می‌تواند در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

مهلا مومن زاده تنها تکواندوکار تیم لوازم خانگی کن بود که توانست مقابل فتح صدر البرز به برتری برسد. مومن زاده در دو مسابقه دیگر هم مقابل تیم‌های دانشگاه آزاد و تیم شرکت رهنما تجارت آراز امین به میدان رفت و در این دو مسابقه هم توانست با اقتدار به برتری برسد. به همین دلیل هم او را باید چهره ویژه این مسابقات نامید. البته نباید از یلدا ولی‌نزاد که بدون باخت و با ۴ برد توانست عنوان فنی‌ترین بازیکن این دوره از رقابت‌ها را کسب نماید غافل شد.

تیم ویژه این مسابقات را هم باید فتح صدر البرز بنامیم. تیمی که از زمان ورود به مسابقات خودش را در قامت یک مدعی جدی معرفی کرد و در نهایت هم توانست با راهنمایی‌های مهروز ساعی و سرمربیگری فاطمه نورملکی در این مسابقات به عنوان قهرمانی برسد. این تیم چهره‌های نامی تکواندوی بانوان از جمله اکرم خدابنده، ملیکا میرحسینی و ناهید کیانی را در اختیار داشت که با اتکا به این داشته‌های خود به هیچ یک از رقبا رحم نکرد و با اقتدار توانست قهرمان لیگ برتر شود؛ تیمی که جام را برای ستاره‌هایش به ارمغان برد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::