شما اینجا هستید
اخبار برتر » فرهمند: در هر جایگاهی که قرار گرفتم شایستگی‌ام را نشان دادم

آتوسا فرهمند قهرمان پر افتخار تکواندو که بارها در قامت بازیکن و مربی در میادین آسیایی و جهانی برای ایران افتخارآفرینی کرده است؛ در رقابت‌های لیگ تکواندو بانوان نیز موفق شد با عملکرد بسیار خوب خود عنوان بهترین داور را به نام خود ثبت نماید.

 فرهمند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص کسب عنوان بهترین داور لیگ تکواندو بانوان گفت: جام کوثر با حضور داوران بین المللی و کادر فنی تیم‌ها همانند هر سال برگزار شد و ناظران حاضر در کنار شیاپ چانگ برای ۲۰ داور قضاوت کننده نمره‌هایی در نظر می‌گرفتند که در نهایت بیشترین امتیاز را به من اختصاص دادند.

وی افزود: با شیوع کرونا هیچ مسابقه‌ای برگزار نشد و حدود یکسال و نیم از شیاپ چانگ دور بودم؛ در ابتدا استرس زیادی داشتم چرا‌که با تمام این مسائل می‌بایست قضاوت عادلانه‌ای داشته باشم و خدا را شکر توانستم با عملکرد خوب رضایت ناظران را به خود جلب کنم تا مشکلی در رقابت‌ها به وجود نیاید.

فرهمند دلیل انتخاب خود به عنوان داور نمونه را این طور بیان کرد: قضاوت عادلانه و بدون مشکل در طول تمام رقابت‌ها برای ناظران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ مهم‌تر اینکه ناظران در طول مسابقات تعویض می‌شدند و می‌بایست دایما عملکرد خوب و چشمگیری نشان می‌دادیم تا نظرشان را در هر مرحله جلب کنیم البته ۲۰ سال تجربه‌ای که به عنوان بازیکن داشتم تجربه خوبی بود تا بدانم داور باید سعی کند در روند بازی تاثیر گذار نباشد و آن را به چالش نکشد تا مبارزان بتوانند با آسودگی کارشان را انجام بدهند و با اخطار دادن بیجا رقابت را به چالش نکشد و مشکل ساز نباشد که این قضاوت عادلانه به انجام یک رقابت زیبا کمک می‌کند.

فرهمند در خصوص تفاوت لیگ برتر امسال با سال‌های گذشته توضیح داد: مسابقات لیگ معمولا طی ۶ ماه انجام می‌شود که امسال به دلیل وجود ویروس کرونا در حالی انجام شد که تعداد تیم‌ها کمتر بود البته از نظر کیفی تفاوتی نداشت چرا که ملی پوشان حرفه‌ای و خوب حضور داشتند و شاهد رقابت‌های با کیفیتی بودیم ولی تعداد هفته‌ها و تیم ها کمتر و مسابقات فشرده‌تر بودند.

وی در پایان گفت: برای من بسیار خوشحال کننده است که در هر سه جایگاه بازیکن، داور و مربی که قرار می‌گیرم میتوانم از نفرات شاخص باشم و شایستگی خود را نشان بدهم.

 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::