شما اینجا هستید
اخبار برتر » کریمی: باید حامی تیم ملی تکواندو باشیم/ عسکری کارش را بلد است

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مرتضی کریمی که سابقه سال‌ها حضور در کادر فنی تیم ملی تکواندو و هدایت تیم ملی بزرگسالان ایران را دارد اظهار داشت: نمی‌توان از هم اکنون در خصوص شرایط تکواندوکاران ایران در المپیک توکیو صحبت کرد. آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی باید قدر این موقعیت را دانسته و از شرایط تمرینی به خوبی استفاده کنند.

وی افزود: دیگر کشورها نیز مثل ما تلاش می‌کنند و در رویدادهای مهم هر ورزشکاری که آماده‌تر است و از فرصت‌ها و اشتباهات حریف بهره ببرد به پیروزی می‌رسد. هادی‌پور و حسینی انگیزه بالایی دارند اما باید پذیرفت که تعویق المپیک از لحاظ روحی هر ورزشکاری را دچار مشکل می‌کند و مهمترین مسله این است که باید این دو ملی‌پوش از نظر روحی و انگیزشی، ترغیب شوند.

این مربی باتجربه در خصوص عملکرد «فریبرز عسگری» سرمربی تیم ملی ایران، گفت: او به کارش مسلط است و انگیزه بالا موجب شده تا همیشه چند قدم جلوتر از شرایط باشد. با این حال وی و شاگردانش باید تلاش زیادی انجام دهندو ما نیز به‌عنوان خانواده تکواندو می‌بایست حامی آنان باشیم تا موجب انگیز و دلگرمی شود.

مدیر فنی تیم کَن در خصوص برگزاری فصل جاری مسابقات لیگ به‌صورت فشرده، اظهار داشت: اقدام به برگزاری بسیار خوب بود چراکه تکواندوکاران حدود یک‌سال از شرایط مسابقه دور بوده و همین امر آنان را دچار افسردگی کرده بود.

وی گفت: برگزاری لیگ هرچند به صورت فشرده موجب شد تا انگیزه بسیاری از جوانان دوباره بازگردد و آنها با امید زیاد به تمرین و مسابقه بازگردند. اما باید پذیرفت که سطح فنی نسبت به فصول قبل پایین‌تر بود. در گذشته بازیکنان هر هفته بهتر می‌شدند اما امسال فرصتی نداشتند. با این حال امیدوارم برگزاری مسابقات در شرایط کرونایی ادامه داشته باشد و نمی‌توان از تلاش سازمان لیگ و فدراسیون برای برپایی لیگ، به‌راحتی عبور کرد.

کریمی در خصوص عملکرد خوب تیم کَن در مرحله گروهی لیگ برتر و صعود به نیمه‌نهایی، توضیح داد: تمرینات خوبی داشتیم و توقع ما نیز صعود به نیمه‌نهایی بود. در این باشگاه عملکرد همه حرفه‌ای است و همه دیدند که هوگوپوشان تیم ما با آمادگی وارد شیاپچانگ شدند.

وی در مورد تقابل تیمش با صنعت مس‌کرمان در نیمه‌نهایی، توضیح داد: مس تیم خوبی است. باید برای موفقیت دیدارهای حساس، تمرینات خوبی داشت و از فرصت‌ها استفاده کرد.

کریمی در پاسخ به این سوال که لیگ امسال از نظر فنی کمکی به تیم ملی خواهد داشت؟ اظهار داشت: قطعا کمکی نمی‌شود چرا که مسابقات خیلی فشرده برگزار شد و به قول سرمربی تیم ملی، با این هوگوها نمی‌شود در خصوص مسائل فنی تکواندوکاران، نظر قاطع داد. معتقدم بازیکنان نتوانستند با این هوگوها پتانسیل فنی خودشان را نشان بدهند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::