شما اینجا هستید
اخبار برتر » عسکری: کشورهای زیادی خواستار اردوی مشترک با ایران هستند

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فریبرز عسکری درباره آخرین وضعیت تیم ملی تکواندوی ایران که در حال حاضر اردوی چهارم خود را پس از صدور مجوز از سوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش پشت سر می گذارد، اظهار کرد: خوشبختانه تمرینات تیم ملی در فضایی آرام در حال پیگیری است و بچه ها با جدیت و انگیزه بالا تمرینات خود را پشت سر می گذارند. هدفمان حضور موفق در رقابت های قهرمانی آسیاست که قرار است ابتدای اردیبهشت ماه سال آینده برگزار شود.

سرمربی تیم ملی تکواندو درباره مصدومان احتمالی تیم ملی و وضعیت آرمین هادی پور چهره المپیکی تکواندوی ایران پس از مصدومیت در رقابت های لیگ، گفت: به هر حال تکواندو یک رشته پربرخورد است و آسیب دیدگی جزئی از این رشته محسوب می شود. خوشبختانه هیچ کدام از نفرات حاضر در اردو مشکل جدی بابت آسیب دیدگی ندارند و تمرینات خود را دنبال می کنند. آرمین هادی پور نیز مراحل درمان را پشت سر می گذارد و قرار است بزودی به تمرینات تیم ملی اضافه شود.

وی درباره حضور تیم ملی تکواندوی بلغارستان با سرمربیگری فرزاد ذوالقدر در ایران برای برگزاری اردوی مشترک نیز خاطرنشان کرد: ایران جزو قدرت های برتر تکواندوی جهان و صاحب سبک در این رشته است و بسیاری از تیم های دنیا علاقه زیادی برای برگزاری اردوی مشترک با ایران دارند. اگر شرایط حال حاضر شیوع کرونا نبود قطعا روزهای شلوغی را سپری می کردیم و بسیاری از تیم های خارجی برای برگزاری اردوی مشترک به ایران می آمدند. مرکز جهانی تکواندو در ایران جزو ده مرکز پیشرفته تکواندو در جهان است و برگزاری اردوی مشترک با ایران با استقبال تیم های خارجی همراه بوده است.

عسکری ادامه داد: تیم بلغارستان برای کسب سهمیه های المپیک در حال آماده سازی است و مخصوصا از اینکه این تیم با هدایت فرزاد ذوالقدری به عنوان یک مربی ایرانی به کشورمان می آید خوشحالیم و امیدواریم شاهد برگزاری اردوی خوبی باشیم. این تیم قرار است از ۲۰ بهمن به مدت ۲۲ روز در ایران با تیم ملی تکواندوی ایران اردوی مشترک داشته باشد. قطعا تمرین با نفرات خارجی برای بچه های ما نیز خوب است و باعث تنوع خواهد شد. قطعا برگزاری این اردو نیز به سود بلغارستان است و امیدوارم این تیم با سرمربی ایرانی خود در رقابت های کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا به سهمیه های کامل برسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::