شما اینجا هستید

اخبار برتر » حیدری: شرایط حضور در تیم مقاومت را ندارم/ امیدوارم عسکری استثنا قائل شود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، عرفان حیدری در خصوص شرایط خود پس از عدم حضور تیم پاس در لیگ برتر تکواندو اظهار داشت: حدود چهل روز است که من و سایر بچه‌های تیم تکواندو پاس در پادگان حضور داریم. قرار بود با عدم حضور تیم پاس شرایط برای حضور ما در تیم مقاومت و لیگ نقش جهان فراهم شود که به دلیل مشکلات درون سازمانی این اتفاق رخ نداده است.

وی ادامه داد: زمانی که پاس اعلام کرد قصد حضور در مسابقات را ندارد، تیم دانشگاه آزاد و استاد خلیفه برای جذب ما به امیر پیمبری رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح نامه زد، اما چون مقاومت قصد حضور در لیگ نقش جهان را داشت این موضوع منتفی شد. در حال حاضر امکان حضور ما در تیم مقاومت نیز وجود ندارد و همه بچه‌ها در پادگان هستند و هیچ تمرینی انجام نمی‌دهند. قبل از شیوع ویروس کرونا در اردوی تیم ملی حضور داشتم تا به مسابقات قهرمانی آسیا در بیروت اعزام شوم که مسابقات لغو شد. در حال حاضر طبق اعلام سرمربی تیم ملی تکواندو معیار دعوت به تیم ملی، مسابقات لیگ است که در لیگ هم نمی‌توانم بازی کنم.

تکواندکار وزن ۸۰- کیلوگرم تکواندو ایران در خصوص اینکه صحبتی با سرمربی تیم ملی داشته است، گفت: با استاد عسکری صحبتی نداشتم و وقتی هیچ مسابقه‌ای نداده‌ام نباید  توقعی داشته باشم به تیم ملی دعوت شوم. باید به سرمربی تیم ملی حق داد. حل مشکل ما با توجه به اینکه سرباز هستیم از عهده فدراسیون تکواندو خارج است. استاد سلطانی خیلی پیگیر حضور تیم در لیگ بود، اما با هزینه‌های تیم موافقت نشد. سرپرست تیم حدود ۴۰ روز است که زنگ به ما نزده است که پیگیر وضعیت ما باشد و تنها هادی ساعی، کیومرث چگینی و مهدی احمدی پیگیر وضعیت ما بودند.

وی در پاسخ به این سوال که نمی‌توانند در تیم دیگری در مسابقات نقش جهان حضور داشته باشند، گفت: این امکان را نداریم و شرایط لیگ اینگونه است که فقط باید در تیم نظامی حضور داشته باشیم. زمانی که تیم دانشگاه آزاد به امیر پیمبری نامه زد، می‌توانستیم در صورت موافقت به دانشگاه برویم، اما با اعلام نیاز تیم مقاومت کار ما خراب شد و نه تنها توانستیم به دانشگاه برویم، بلکه حالا با توجه به مشکلات درون سازمانی برای این تیم نیز نمی‌توانیم بازی کنیم. مقاومت برای سربازان ناجا مشکل دارد و تنها می‌تواند از سربازان خود استفاده کند. در صورت عدم حضور در تیم‌های نظامی نیز باید کارت پایان خدمت داشته باشید و کارت من اواخر اسفند صادر می‌شود.

حیدری خاطر نشان کرد: خدمت سربازی من هفته اول اسفندماه تمام می‌شود و بیشتر نگران سایر بچه‌ها هستم. بچه‌ها ما همه عنوان‌دار هستند و برای خدمت سربازی در پاس حضور داشتند، اما حالا شرایط تمرین ندارند. امیرحسین خانلو چند سال در اردوی تیم ملی بود و یکی از بهترین‌های لیگ است، اما در حال حاضر در یکی از دورافتاده‌ترین روستاهای قزوین در حال انجام خدمت سربازی است. عدم امکان تمرین و آرامش ذهنی باعث افسردگی بچه‌ها شده است. یک سال تمرین کردیم به امید حضور در تیم ملی و حالا با توجه به اینکه معیار دعوت به تیم ملی حضور در لیگ است هیچ کاری از دست ما بر نمی‌آید.

ملی‌پوش سابق تکواندو ایران عنوان کرد: مسابقات قهرمانی فرصت بسیار خوبی است و می‌توانیم با عملکرد خوب در این مسابقات برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان برنامه‌ریزی کنیم و وارد رنکینگ شویم. اگر استاد عسکری فرصتی به ما بدهد و استثنایی قائل شود تا شرایط حضور در انتخابی ورود به اردوی تیم ملی را داشته باشیم، اتفاق بسیار خوبی برای ما خواهد بود. این موضوع قطعاً خیلی به ما کمک خواهد کرد و از طرفی زحماتی که در یک سال گذشته و در شرایط سخت کرونایی کشیدیم، بی‌ثمر نخواهد ماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::