شما اینجا هستید
تیتریک » ملکی: هفت عنوان فنی ترین بازیکن را در کارنامه دارم/ کیفیت رقابت‌ها بسیار بالا بود

نسترن ملکی قهرمان پرافتخار پومسه کشورمان که به عنوان فنی ترین بازیکن لیگ برتر انتخاب شد در گفتگو اختصاصی با پایگاه خبری تکواندو پلاس گفت: از سال ۱۳۸۷ که رقابت‌های لیگ برتر پومسه آغاز شده است تاکنون این افتخار را داشته که ۱۱ دوره به عنوان بازیکن حضور داشته باشم و دو سال هم مدیراجرایی این رقابت‌ها بودم.

وی افزود: دو سال است که در تیم پترو صدف حضور دارم و موفق به کسب ۱۵ مدال طلا، ۳نقره و یک برنز در بخش انفرادی و تیمی شده‌ام و ۷ عنوان فنی ترین بازیکن در رده‌های سنی ۱۸ تا ۳۰ سال و ۳۱ تا ۴۰ سال را به نام خود ثبت کرده‌ام.

ملکی افزود: عنوان فنی‌ترین بازیکن به کسی تعلق می‌گیرد که بیشترین امتیاز را در مقایسه با همه رده‌های سنی بدست آورد و خدا را شکر می‌کنم که توانستم این عنوان کسب کنم؛ تمام موفقیت‌ها را مدیون حمایت‌های مادرم و همچنین اساتید کره ای آقای کانگ و خانم ها یوجین و ناری هستم که پایه‌های پومسه ایران را ساختند و خوشحالم که زحماتشان را جبران کردم.

وی در خصوص تفاوت رقابت‌های امسال با سال‌های گذشته توضیح داد: مسابقات به دلیل شرایطی که تمام دنیا با آن مواجه هستند یعنی بیماری کرونا با تعداد کمتری از شرکت کنندگان برگزار شد؛ کیفیت رقابت‌ها بسیار بالا بود و در رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال امتیازها بسیار نزدیک و سکوها با اختلاف کم جابه جا می‌شد؛ خدا را شکر می‌کنم که فدراسیون با وجود تمام مشکلات مسابقات را برگزار کرد و من در آن حضور داشتم که همین باعث می‌شود بازیکنان تمریناتشان را به صورت مداوم انجام دهند و برای رقابت‌های بزرگتر آماده باشند.

نسترن ملکی در پایان گفت: امیدوارم شرایطی فراهم شود تا مسابقات پومسه هم مانند کیوروگی پخش زنده داشته باشد و حامیان مالی از این رشته حمایت کنند؛ بدین ترتیب انگیزه پومسه‌روها بیشتر می‌شود، پومسه چیزی از کیوروگی کم ندارد و حتی مدال‌های بیشتری دریافت می‌کند و باید هر دو رشته به یک اندازه مورد توجه قرار بگیرند. در آخر از همسرم بسیار متشکرم چراکه مرا برای شرکت در مسابقات کشوری و جهانی مورد تشویق قرار می‌دهد و بسیار حمایتم می‌کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::