شما اینجا هستید
اخبار برتر » ذوالقدری: لازم باشد فرزاد را در مسابقات کسب سهمیه المپیک کُوچ می‌‌کنم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ غلامحسن ذوالقدری در خصوص اینکه پیشنهاد بلغارستان برای مدیریت فنی این تیم را قبول کرده است یا به خاطر فرزاد ذوالقدری در کنار آنها حضور دارد، گفت: صادقانه بگویم همکاری من با بلغارستان هم جدی است و هم مایل هستم که به فرزاد کمک کنم. اسلاوی، ریاست فدراسیون بلغارستان از دوستان صمیمی‌ام است و خیلی علاقمند به توسعه و پیشرفت تکواندو در بلغارستان است و از من خواهش کرد تا جایی که می‌توانم کمک‌شان کنم.

وی تصریح کرد: اولویت برای من کشورم است و در گذشته نیز پیشنهاداتی که به عنوان سرمربی تیم‌های ملی دیگر را داشتم، نپذیرفتم. نمی‌توانم به خودم اجازه بدهم که در مقابل تیم ملی کشورم روی صندلی کوچ بنشینم و این حرف دلم است، اما اینجا پای فرزاد در میان است. او مسئولیت خطیری را پذیرفته است و از صمیم قلب آرزو می‌کنم در راستای توسعه تکواندو در بلغارستان موفق باشد، اما راه بسیار درازی را در پیش دارد.

مدیرفنی تیم ملی تکواندو بلغارستان افزود: این کشور گام‌های موثری را در حال برداشتن است و اولین آن نیز در راستای کسب سهمیه المپیک، تقاضای برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی ایران بود. پیشنهادی که خوشبختانه از سوی پولادگر و تکواندو ایران پذیرفته شد و قرار است کادرفنی و بچه‌های تیم ملی آنچه از دست‌شان برمی‌آید را در طبق اخلاص در اختیار این تیم اروپایی قرار بدهد تا آنها از تجربیات ارزنده ملی‌پوشان کشورمان بهره‌مند شود و به لطف خدا در کسب سهمیه موفق باشند.

ذوالقدری در خصوص اینکه فرزاد به عنوان ورزشکار نیز برای کسب سهمیه المپیک تلاش خواهد کرد، گفت: فرزاد به عنوان سرمربی تلاش خواهد کرد، اما مهمتر از آن می‌خواهد به عنوان ورزشکار سهمیه المپیک را کسب کند و امیدوارم هر دو برای او حاصل شود.

وی در خصوص اینکه مربیگری و حضور همزمان در میدان مسابقه برای فرزاد سخت نخواهد بود، گفت: بسیار سخت است، اما از آنجایی که بلغارستان بضاعت کافی برای استخدام مربی دیگری که به کمک او بیاید را نداشت، این ترفند را به کار بست که از تجربیات فرزاد در هر دو زمینه استفاده کند. او در اردوهای زیادی در کنار مربیان صاحب‌نام کشورمان تلاش کرده است و تجربیات زیادی را اندوخته است. علی‌رغم میل خودش مسئولیت خطیر همزمان سرمربیگری و ورزشکار را پذیرفت و قطعاً کار خیلی سختی در پیش دارد، اما از آنجایی که خداوند قادر و متعادل است، امیدوارم بتواند از عهده هر دو مسئولیت برآید.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو ایران در پاسخ به این سوال که احتمال دارد در مسابقات کسب سهمیه المپیک هدایت فرزاد را برعهده داشته باشد، گفت: بعید می‌دانم، اما چون پای حریفی از کشور عزیزمان ایران در مسابقات کسب سهمیه اروپا در میان نیست، اگر لازم باشد و این افتخار را داشته باشم، بدم نمی‌آید که به فرزاد کمک کنم.

ذوالقدری در خصوص اینکه تکواندو ایران پس از ناکامی در کسب مدال طلا در دو المپیک گذاشته، امکان کسب این مدال را در توکیو خواهد داشت، گفت: این مهم آرزوی قلبی من است و امیدوارم آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی جوانان شایسته تکواندو ایران در توکیو خوشرنگ‌ترین مدال‌ها را به دست بیاورند و بهترین نتیجه را برای کشورمان رقم بزنند. در بخش دختران نیز دغدغه اصلی ما در ابتدا کسب سهمیه المپیک است و امیدوارم شایسته‌سالاری شود و اوزان شایسته‌ای به مسابقات اعزام شوند. آسیا در حال حاضر برای کسب سهمیه تا دندان مسلح است و ما ابتدا باید سهمیه را کسب کنیم تا مثل گذشته در المپیک نیز مدال بگیریم.

منبع: تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::