شما اینجا هستید

اخبار برتر » سروی: مسابقات کسب سهمیه المپیک میدان بزرگی است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، زهرا سروی در در خصوص تعویق مسابقات کسب سهمیه المپیک اظهار داشت: حقیقتاً تغییر دوباره زمان‌بندی مسابقات کسب سهمیه المپیک ما را نگران می‌کند، اما به هر حال کاری نمی‌شود کرد. تابع قوانین و اعلام اتحادیه تکواندو آسیا هستیم و باید  منتظر تصمیم‌‌گیری نهایی باشیم و امیدوار باشیم خدا بهترین‌ها را برای دختران تکواندو ایران رقم بزند.

وی در  خصوص تردید کادرفنی برای انتخاب نفر دوم اعزامی به مسابقات کسب سهمیه از میان اوزان دو و چهار عنوان کرد: قرار است در تورنمنت ترکیه حضور داشته باشیم و بعد از آن نیز طبق تصمیم‌گیری صورت گرفته در اردوی مشترک صربستان حضور داشته باشیم و بعد از آن کادرفنی با اطمینان خاطر به جمع‌بندی برای انتخاب نهایی برسد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو در خصوص احتمال برگزاری مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا و کسب سهمیه در یک کشور تاکید کرد: میزبان هر دو رویداد اعلام شده است و با توجه به این مسئله بعید می‌دانم چنین تصمیم گرفته شود، اما با توجه به شرایط کرونایی هیچ تصمیمی برای کاهش خطرات و احتمالات بعید نیست.

سروی با تاکید بر کار سخت دختران تکواندو ایران در مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره‌ای گفت: هیچ وقت ما هیچ مسابقه‌ای را دست‌کم نمی‌گیرم، به خصوص مسابقات کسب سهمیه که از اهمیت ویژه‌ای برای کشورهای برخوردار است و واقعاً با تمام توان در مسابقات شرکت می‌کنند. درست است که برخی کشورها از طریق رنکینگ سیستم و گرندپری سهمیه خود را گرفتند، اما کشورهایی که ماندند با تمام توان حضور پیدا می‌کنند و هر کسی می‌آید تا سهمیه را برای کشور خود بگیرد. مسابقات کسب سهمیه المپیک میدان بزرگی است و کسانی که با تلاش بیشتری در این میدان حضور داشته باشند، امیدوار به کسب نتایج بهتر هستند.

وی در خصوص سطح برگزاری رقابت‌های لیگ بانوان تصریح کرد: اصلا لیگ امسال با سالیان گذشته قابل قیاس نبود، اما با توجه به شرایط روز مسئله لیگ را مدیریت کردیم. بین برگزار نشدن و این شکل برگزاری، قطعا برگزاری یک فرصت بود.

وی در خصوص ترکیب قهرمانی آسیا و حضور روی سکوهای قهرمانی این مسابقات گفت: غیر از مسئله آسیب‌دیدگی که موضوع جدایی است، قرار است از ۸ ورزشکار حاضر در اردو ۶ وزن اعزامی قهرمانی آسیا را انتخاب کنیم. شرایط مسابقات خیلی سخت است، اما همیشه تلاش ما باید برای بهترین جایگاه باشد و امیدوارم بهترین اتفاق را رقم بزنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::