شما اینجا هستید

اخبار برتر » پولادگر: به کسب دو سهمیه بانوان امیدوارم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، سیدمحمد پولادگر در خصوص برگزاری رقابت‌های لیگ‌ها تکواندو اظهار داشت: با وجود ویروس منحوسی که گریبان‌گیر همه دنیا شده است، تپش قلب لیگ را متوقف نکردیم. هر چند به خاطر شرایط، لیگ نسبت به دوره گذشته از لحاظ کمی با حضور تیم‌های کمتر برگزار شد، اما بابت برگزاری لیگ خدا را شکر می‌کنیم.

رئیس فدراسیون تکواندو افزود: تا جایی که اطلاع داریم هیچ کشوری لیگ تکواندو برگزار نکرده و خدا را شکر لیگ ما ۲۷ ساله شد. برگزاری متمرکز لیگ تجربه خوبی برای ما بود و فکر می‌کنم در سالیان آینده بتوانیم این روش را ادامه دهیم. در حال بررسی این موضوع هستیم و اگر تیم‌ها موافقت کنند، فکر می‌کنم این روش خیلی بهتر باشد. برای بازیکنان نیز این نحوه برگزاری خوب است و از طرفی رقابت‌ها جذابیت بیشتری دارد و تیم‌ها نیز متحمل هزینه کمتری خواهند شد. این تجربه‌ای بود که در دوران کرونا به دست آوردیم و شاید در سالیان آینده  هم این کار را ادامه دهیم.

وی در خصوص اینکه تعویق دوباره مسابقات کسب سهمیه المپیک نگران کننده نخواهد بود، گفت: واقعیت این است که ما نیز نگران هستیم. بیشترین تقصیر در تعویق مسابقات را کشور میزبان یعنی اردن دارد. دو مشکل داریم که یکی از آنها کشور میزبان است که مرتباً مسابقات را به تعویق می‌اندازد و بیش از حد حساسیت نشان می‌دهد و مشکل دیگر برگزاری مسابقات کسب سهمیه و قهرمانی آسیا برای اولین بار در دو کشور است که هزینه مضاعفی به ما تحمیل می‌کند. این اتفاق افتاده و اتحادیه تکواندو آسیا این تصمیم را اتخاذ کرده و حمایت فدراسیون جهانی را نیز به دنبال دارد. امیدواریم با همه فراز و نشیب‌ها مسابقات در تاریخی که مشخص کردند برگزار شود.

پولادگر در پاسخ به این سوال که امکان همزمانی برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا و کسب سهمیه در یک کشور وجود دارد، گفت: احتمال دارد و خود ما نیز این پیشنهاد را دوباره به اتحادیه آسیا دادیم تا شرایط را به گونه‌‌ای مهیا کنند که هر دو رویداد در یک کشور برگزار شود. امیدوارم این اتفاق بیفتد.

وی در خصوص ظرفیت تکواندو بانوان برای کسب سهمیه المپیک گفت: به کسب دو سهمیه خیلی امیدوار هستم. بچه‌های ما به لحاظ تجربه و فنی این قابلیت را دارند. مهلا مومن‌زاده که در حال حاضر حضورش در مسابقات کسب سهمیه قطعی شده، نایب قهرمان جهان است و اگر همین اتفاق را تکرار کند نه تنها سهمیه را کسب خواهد کرد، بلکه در المپیک نیز کار بزرگی انجام خواهد داد.

رئیس فدراسیون تکواندو تصریح کرد: همه بازیکنان دو وزن دیگر که مدنظر کادرفنی هستند نیز از تجربه و قابلیت فنی برخوردارند و خیلی امیدوار به کسب دو سهمیه هستم. در پارالمپیک بانوان نیز شانس خود را امتحان می‌کنیم و امیدوارم این اتفاق در پارا نیز بیفتد. پاراتکواندو فرصت و فضای جدید برای بچه‌هایی با شرایط خاص جسمی ایجاد خواهد کرد و این یک موفقیت و امکان جدید برای پاراتکواندو ایران است و امیدوارم از آن استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون تکواندو در خصوص تاثیر تعویق المپیک گفت: تعویق المپیک به ضرر همه بود و برای همه کشورها  مشکل ایجاد کرد، اما به نسبت شرایط سنی، وزنی و جسمی ورزشکاران این لطمه نوسان دارد و برای کشوری بیشتر و کشور دیگر کمتر است. به هر حال چون این لطمه برای همه بوده است باید با آن کنار بیایم و هیچ کسی نیز نمی‌خواسته این اتفاق بیفتد و شرایط ناخواسته ای بوده است. این شرایط تهدیدی است که ما باید تبدیل به فرصت کنیم و به بچه‌ها هم گفتم فکر کنید مدت بیشتری به شما داده شده تا از لحاظ روحی و جسمی با آمادگی بیشتری در این رویداد شرکت کنید.

پولادگر در خصوص حضور تیم‌های بانوان و آقایان در تورنمنت‌های ترکیه و بلغارستان و اردوهای مشترک به تسنیم گفت: فراهم کردن این شرایط کار بسیار بسیار سختی بود، اما تلاش کردیم هیچ کدام از برنامه‌های و رویدادهای تیم ملی که می‌توانستیم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام بدهیم را متوقف نکنیم. با افتخار می‌گویم که امسال به خصوص در حوزه آموزش و برگزاری دوره‌های آموزشی و تربیت مربی و داور از سال گذشته فعال‌تر بودیم. مشکلاتی که کرونا ایجاد کرد باعث شد یک فصل و ایده‌های جدید در حوزه آموزش در جهان اتفاق بیفتد و همه کارشناسان می‌گویند این ایده‌ها حتی بعد از دوران کرونا ادامه خواهد داشت.

وی افزود: شرایطی در وبینارها و دوره‌ها پیش آمد که به همه ثابت شد خیلی مواقع برای برگزاری این دوره‌ها هزینه‌های اضافه انجام می‌شد، در حالی که می‌توانستند در کشورهای خود بمانند و با همان کیفیت و توانمندی، نتیجه و ثمره وبینارهای خود را برگزار کنند. مجمع فدراسیون جهانی و اتحادیه آسیا به صورت وبینار برگزار شد و همه کشورها نیز در آن حضور داشتند. کیفیت آن نیز خیلی خوب بود. این شرایط برای ما نیز پیش آمد و توانستیم دوره‌های بسیار خوب و با کیفیتی را برگزار کنیم و محتواسازی زیاد انجام دهیم. اینها همه ثمره فکرهای خلاق است که در شرایط بحرانی می‌توانند این خلاقیت‌ها را انجام دهند و خدا را شکر در کشور ما نیز اتفاق افتاد.

پولادگر در خصوص برنامه وزارت ورزش برای تخصیص بودجه به فدراسیون‌ها بر اساس برنامه و عملکرد آنها گفت: از مدیران عالی ورزش کشور تا کارشناسان و مدیران قدیمی همه اذعان داریم دارند ظرف بودجه ورزش کشور کوچک است، اما همیشه ایرادی که داشتیم این بود که این ظرف کوچک و منابع محدود مالی بر اساس یک آیین نامه و فرآیند منطقی تقسیم نمی‌شد. برای اولین بار می‌توانم بگویم این اتفاق در حال انجام است.

رئیس فدراسیون تکواندو عنوان کرد:  در وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک خیلی شفاف قرار است بر اساس یک اصول و ضوابط مشخص بودجه تقسیم شود و در کمیته نیز برای بودجه یک جدول دادند و قرار است به صورت آزمایشی یک سال انجام شود. این اتفاق خوبی است و همیشه اعتراض ما این بوده که چرا این بودجه محدود درست و بر اساس عملکرد، توانمندی، شایستگی و نتایج در رویدادهای بزرگ بودجه تقسیم نمی‌شود که این اتفاق در حال انجام است.

وی در پایان گفت: بر اساس ظواهر و شواهد سال آینده سال بسیار سختی است و این بودجه‌ای که امسال کفاف ما را داد، به دلیل عدم برگزاری رویداد خارجی بود و اگر دو یا سه اعزام خارجی داشتیم این بودجه حتی پاسخگوی اعزام‌های ما نبود. سال آینده مطمئنا دوباره اعزام‌ها شروع خواهد شد و امیدوارم جدا از بودجه‌ای که بر اساس ضوابط و آیین‌نامه‌ها تقسیم می‌شود، کمکی به رشته‌های پر امید در المپیک صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::