شما اینجا هستید
اخبار برتر » زینال حسینی: شرایط قابل تحمل باشد قصد انصراف نداریم/ با سازمان لیگ اختلاف سلیقه داریم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، سیدحسین زینال حسینی در خصوص شایعه انصراف تیم مقاومت از لیگ تکواندو نقش جهان اظهار داشت: قصد انصراف نداریم و به دنبال حضور در مسابقات هستیم. در ابتدای سال و در زمان ثبت‌نام به دلیل برخی مشکلات دچار تردید بودیم، اما زمانی که ثبت‌نام کردیم به قصد حضور در مسابقات بود. مقاومت قدمت قابل ملاحظه‌ای دارد و یکی از بِرندهای مسابقات لیگ نقش جهان به عنوان قدیمی‌ترین لیگ تکواندو ایران است.

وی در خصوص اینکه شایعه انصراف این تیم به خاطر اختلاف نظر با سازمان لیگ بوده است، گفت: اختلاف نظر با سازمان لیگ نداریم، اما اختلاف سلیقه با سازمان لیگ در حال به وجود آمدن است و این یک واقعیت است که متاسفانه در سازمان لیگ در حال رخ دادن است. آیین نامه مسابقات سازمان لیگ در سال ۸۳-۸۴ توسط ابراهیمی، رئیس سازمان لیگ نوشته شد و با تغییرات و تحولات بنیادی صورت گرفته در مسابقات تحول ایجاد شد و هر ساله نیز با جلسات با سرپرستان و صاحب نظران تکواندو تلاش شده است با مقررات فدراسیون جهانی بازنگری شود.

سرپرست تیم مقاومت خاطرنشان کرد: سال‌ها در کمیته مسابقات حضور داشتم و تیمداری نیز کردم و چون تیم داشتم درد تیم‌دارها را حس کردم. چیزی نمی‌تواند لیگ ما راهبری کند مگر رعایت و اجرای بی‌چون آیین‌نامه، چیزی که در حال حاضر در حال تفسیر شدن توسط سازمان لیگ است. آیین‌نامه را جوری تفسیر می‌کنند که برای من که بیش از ۱۲ سال با آن زندگی کردم تعجب‌آور است. اگر قانون غلط را اجرا کنیم موفق‌تر هستیم تا بی‌قانونی را اجرا کنیم. تصمیمات فی‌البداهه باشگاه‌ها را اذیت می‌کند و ما نیز مانند سایر تیم‌ها از این موضوع اذیت شدیم.

زینال‌حسینی در خصوص وضعیت حضور بازیکنان پاس در این تیم گفت: یکی از موضوعات مورد اعتراض ما همین نکته است. ما به آیین‌نامه سازمان لیگ افتخار می‌کنیم، چون با نظر خرد جمعی در ادوار گذشته تهیه و کارشناسی شده و هر ساله نیز بازنگری شده است. سازمان لیگ به عنوان متولی باید این آیین‌نامه را حفظ کند، اما متاسفانه تفسیر این آیین‌نامه باعث دلخوری خواهد شد. ما از سازمان لیگ انتظار داریم بر اساس چارچوب آیین‌نامه حرکت کند. طبق ماده ۷ آیین‌نامه بازیکنان باشگاهی  که به هر دلیلی بعد از ثبت‌نام، قبل از شروع  یا حتی بعد از گذشت چند هفته انصراف بدهد، آزاد خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: بازیکنان پاس نیز به دلیل انصراف این تیم قبل از مسابقات لیگ برتر، طبق ماده ۷ آیین‌نامه سازمان لیگ بازیکن آزاد هستند. این بازیکنان می‌توانند در هر تیمی در لیگ برتر یا جام نقش جهان بازی کنند، اما چون سرباز هستند تنها می‌توانند در تیم نظامی حضور داشته باشند. چرا وقتی تنها فرصت این بازیکنان برای حضور در مسابقات و نشان دادن توانمندی‌های‌ آنها به سرمربی تیم ملی مقاومت است،  به ما می‌گویند نمی‌توانیم از آنها استفاده کنیم. اگر تیم‌ها اعتراض کردند نیز آیین‌نامه را به آنها آموزش بدهید.

مسئول سابق مسابقات سازمان لیگ تکواندو عنوان کرد: سازمان مقاومت ضوابط خاص خود را دارد و تنها می‌تواند بازیکنی را جذب کند که کارت بسیج فعال داشته باشند و بر همین اساس ۹ بازیکن از تیم پاس را به من معرفی کردند که تنها امکان جذب ۴ نفر آنها وجود داشت. روز ۱۵ بهمن در جلسه سازمان لیگ با حضور دبیر فدراسیون و نمایندگان تیم‌ها قانونی تصویب شد که به خاطر اینکه امسال سال خاص است و بازیکنی بیرون نماند، تیم‌ها بتوانند از تیم‌های حذف شده لیگ برتر دو بازیکن زیر ۱۹ سال که عضو تیم ملی نباشند را جذب کنند و ما هم پذیرفتیم. حالا می‌گویند بازیکنان ناجا هم شرایط تیم‌های حذف شده را دارند و این در حالی است که تیم پاس از حضور در مسابقات انصراف داد و بازیکنانش آزاد هستند.

زینال حسینی اظهار داشت: روز گذشته جلسه‌ای با دبیر فدراسیون داشتیم و قرار شد به ما جواب بدهند. نکته جالب اینکه سرپرست سازمان لیگ اعتقاد دارد تیم پاس هم تیم لیگ برتری محاسبه می‌شد، در حالی که این تیم انصراف داده است. تمجید را دوست دارم و دلم می‌خواهد حمایتش کنم اما باید در چارچوب قانون فعالیت کند. شرایط اقتصادی و حفظ اسپانسر هنر است و مگر چند تیم در لیگ‌های تکواندو حضور دارند. به عنوان کسی که سال‌ها در سازمان لیگ خدمت کردم، اعتقاد دارم متولی برگزاری لیگ باید حافظ منافع باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها بر اساس آیین‌نامه و ضوابط باشد. دیشب به من پیغام دادند نمی‌توانید از این بازیکنان استفاده کنید و طبق قانون این حرف بی‌معنی است.

وی در پاسخ به این سوال که احتمال کناره‌گیری این تیم وجود دارد، گفت: دوست دارم تیم خود را حفظ کنم، اما تا جواب ما را ندهند شرایط ما مشخص نیست. اگر شرایط قابل تحمل باشد و بشود به حل این مشکل کمک کرد، ما دوست داریم بمانیم و اصلا قصد انصراف نداریم، اما اگر تصمیم خلاف واقع باشد تیم ما را نبود کردند و من باید جلوی سازمان خود پاسخگو باشم. وقتی تیم نابود شود معلوم است شرکت نمی‌کنیم. نیری حرف‌های ما را گوش کرد و قبول کرد و اگر پیشنهاد خوب بدهند با قدرت می‌مانیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::