شما اینجا هستید
اخبار برتر » باقری‌معتمد: همه از هادی‌پور حمایت کنند/آرمین باید تمرکزش فقط روی پایش باشد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ محمد باقری‌معتمد در خصوص پارگی رباط صلیبی‌ آرمین هادی‌پور المپین تکواندو کشورمان، اظهار داشت: آرمین هادی‌پور بچه با غیرتی است و بدون ‌حاشیه کارش را دنبال می‌کند. آرمین و میرهاشم شخصیت المپیکی شدن را داشتند، چون همه چیز لگد زدن نیست. این دو نفر در طول چند سال توانستند سهمیه بازی‌های المپیک توکیو را بگیرند. ملی‌پوشان ورزش کشورمان در اردوی تیم ملی زحمت می‌کشند و بالطبع آسیب دیدگی هم جزیی از ورزش حرفه‌ای است. آرمین هم خیلی تمرین می‌‌کرد و به خاطر استرس و فشاری که روی او بود، این اتفاق برایش افتاد. گرفتن سهمیه، آمادگی و شرکت در بازی‌های المپیک خیلی سخت است و تا آغاز این رقابتهای مهم، اتفاقات زیادی می‌افتد.

قهرمان تکواندوی جهان در مورد آسیب دیدگی‌ خودش قبل از بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن عنوان کرد: پارگی رباط صلیبی من هشت ماه قبل المپیک بود. این آسیب دیدگی در اردوی مشترک در کره‌جنوبی رخ داد. با فیزیوترابی و آب درمانی سعی می‌کردم چهار سر ران و همسترینگ را قوی نگه دارم، چون ACL خیلی حساس است. باید این مسیر را برای حضور در بازی‌های المپیک طی کنم در تمرینات خیلی به من فشار می‌آمد.

وی افزود: به خاطر پایم بسیار محدود شده بودم و یک سری از تمرینات را نمی‌توانستم انجام بدهم. اگر تصویر سازی ذهنی داشته باشید و خودت را در فینال المپیک ببنید کسب مدال دور از دسترس نیست.

باقری‌معتمد با اشاره به اینکه شرایط آرمین بهتر از من است، گفت: آن زمان که من آسیب دیدم سهمیه المپیک به وزن بود ولی الان سهمیه به اسم است. همین مورد روی من خیلی فشار روانی وارد کرد و می‌خواستند کسی دیگر را به بازی‌های المپیک ببرند ولی کسی نمی‌دانست رباط صلیبی من پاره شده است. در طی چهار سال در این وزن عناوین، مدال، سهمیه را گرفته بودم و سختی‌هاش کشیده بودیم ولی این قدر روی من فشار روانی بود تا رباطم پاره شد. خدا را شکر این فشارها روی آرمین هادی‌پور نیست. او در همه رقابت‌های کسب سهمیه بسیار تلاش کرده و باید از طرف فدراسیون، بازیکنان، مربیان و تمام اصحاب رسانه حمایت شود.

وی خاطرنشان کرد: باید با شرایطی که هادی‌پور دارد خیلی مدارا کرد. در این شش ماه تا المپیک چیزی که از نان شب هم واجب‌تر است، باید او فقط تمرکزش روی پایش باشد و زیر نظر کادر فنی تیم ملی تمرین کند. کار اضافه‌ و پراکنده نباید انجام بدهد. دکتر رهبری فیزیوتراپ تیم ملی هم کار خودش را خوب بلد است. باید الان همه حمایت کنند تا در المپیک بازی کند و به خواسته‌اش برسد.

منبع: فارس

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::