شما اینجا هستید

اخبار برتر » لیگ برتر تکواندو و آورده‌های فنی و مادی فراوان/ پایان خوش برای ورامینی‌ها با چهارمین قهرمانی متوالی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، لیگ برتر تکواندو با برگزاری مسابقات مرحله نیمه نهایی و نهایی به پایان رسید. در این مسابقات تیم شهرداری ورامین هفتمین قهرمانی خود را در حالی به دست آورد که برای چهارمین بار پیاپی روی سکوی قهرمانی می‌ایستاد. قهرمانی شهرداری ورامین در لیگ برتر نشان داد که پیام خانلرخانی توانسته با استفاده از تکواندوکاران جوان در کنار با تجربه‌هایی همچون میر هاشم حسینی، سروش احمدی و سعید رجبی تیمی قدرتمند را راهی این مسابقات کند و به قدرت اول تکواندوی ایران تبدیل شود.

تیم‌های لوازم خانگی کن و فرمانیه هم از تیم‌های قدرتمند این دوره بودند اما آن‌ها نتوانستند در مصاف با تیم خوب شهرداری ورامین راه به جائی ببرند و در نهایت هم عنوان قهرمانی به ورامینی‌ها رسید.

البته در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر تکواندو نکات مهمتر از قهرمانی تیم شهرداری ورامین هم وجود داشت که قابل بررسی است.

نکته اول که خیلی مهم است به برگزاری مسابقات در شرایط کرونا بر می‌گردد که باعث شد تا تکواندوکاران که مدت‌ها به دلیل تعطیلی اماکن ورزشی و مسابقات از شرایط آرمانی دور بودند، با برگزاری لیگ برتر این فرصت را پیدا کنند خودشان را در این رقابت‌ها دوباره محک بزنند.

ملی‌پوشان با حضور در این مسابقات رقابت کردند و با توجه به این‌که حکم انتخابی تیم ملی را هم داشت جوانان را هم با انگیزه وارد لیگ کرد. بنابراین لیگ علاوه بر آورده مالی خود به لحاظ فنی هم به تیم ملی کمک کرد.

برگزاری لیگ در شرایط کرونایی و حفظ سلامت ملی پوشان از نکات بارز لیگ است. این نوزدهمین دوره لیگ برتر تکواندو با نام جام خلیج فارس بود که برگزار شد اما در شرایطی کاملا متفاوت از آن چیزی که در ۱۸ دوره قبل دیده شده بود. این بار کرونا شرایطی را به وجود آورد که تیم‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وارد مسابقات شدند. کرونا حالا یکسال است که تمام ایران و دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده و رقابتها یا برگزار نشد و یا با شرایطی دشوار برگزار ‌شد.

در چنین شرایطی فدراسیون تکواندو اقدام به برگزاری لیگ برتر کرد و حالا که این مسابقات به اتمام رسیده، به نظر یک تجربه موفق برای فدراسیون بوده و می‌توان به برگزار کنندگان آن نمره خوبی را دارد. البته قبل از تکواندو هم برخی از فدراسیون‌ها لیگ را برگزار کردند مثل کشتی، والیبال و بسکتبال و چند رشته دیگر اما تمامی این رشته‌ها از بابت مبتلا شدن ورزشکاران به کرونا آسیب خوردند که این اتفاق هرگز در تکواندو رخ نداد تا کارنامه خوبی را در رعایت تمامی موارد داشته باشند.

همین الان تیم ملی وزنه‌برداری اردوی خود را در اهواز برگزار کرده و سرمربی این تیم به ویروس کرونا مبتلا شده و اعضای تیم ملی بعید است که شرایط خوبی داشته باشند اما فدراسیون تکواندو هم از آزمون برگزاری اردو و هم در به سرانجام رساندن لیگ برتر تکواندو سربلند بیرون آمد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::