شما اینجا هستید
اخبار برتر » ایران قطب تکواندو در دنیا به شمار می‌رود

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، اسلاوی بینف، رئیس فدراسیون تکواندوی  بلغارستان درباره اردوی مشترک تیم ملی کشورش با ملی پوشان تکواندوی ایران بیان کرد: ملی پوشان تکواندوی ایران در بالاترین سطح ممکن هستند و به عقیده من تکواندوی ایران قطب تکواندو در دنیا به شمار می‌رود و در رقابت رو در رو برابر کره جنوبی، چین و کشور‌های مطرح حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. ما هم به این جا آمده ایم تا ببینیم چطور می‌توانیم مانند ایران به این اندازه خوب عمل کنیم. تکواندوی ایران با جنگجویانش مشهور است.

بینف در مورد رابطه اش با فرزاد ذوالقدری، سرمربی ایرانی تیمش اظهار کرد: برای من ملیت ایرانی یا بلغاری چندان مهم نیست. این دنیا از افراد خوب و بد تشکیل می‌شود و فرزاد از خوب‌های دنیا به شمار می‌رود. او مانند برادر من است. مطمئن باشید فرزاد می‌تواند سطح تکواندوی بلغارستان را به ایران برساند.  ما مسابقات کسب سهمیه اروپا را در کشور خودمان برگزار می‌کنیم و فکر می‌کنم برای رسیدن به المپیک توکیو شانس بالایی داریم.

او درباره حس و حالش از حضور در ایران بیان کرد: اولین باری نیست که به ایران سفر می‌کنم. پیش از این هم موفق شده بودم تا به این کشور زیبا بیایم. پیشرفت را در تمام زمینه‌ها، در ایران با چشمانم می‌بینم. از حسن ذوالقدری و محمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندوی ایران بابت کمک و زحماتشان سپاسگزارم. فرزاد ذوالقدری، سرمربی ایرانی تیممان هم مانند برادر من است و از نزدیک شاهد زحماتش برای تیم ملی کشورمان هستم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::