شما اینجا هستید

اخبار برتر » رقابت ۳۹۰ تکواندوکار در مسابقات بلغارستان / صوفیه مهم برای میرهاشم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، رقابت‌های بین المللی تکواندو آزاد بلغارستان طی روزهای ۱۶ و ۱۷ اسفندماه در شهر صوفیه برگزار می‌شود. برای حضور در این مسابقات ۶۹۴ تکواندوکار در سه رده سنی ثبت نام کرده‌اند که در رده بزرگسالان ۳۹۰ تکواندوکار در هشت وزن مردان و هشت وزن زنان به رقابت می‌پردازند.

تیم ملی تکواندو هم بعد از یکسال دوری از مسابقات رسمی حالا برای اولین‌بار تصمیم دارد که راهی مسابقات بین‌المللی در بلغارستان شود. مسابقاتی که علاوه بر اهمیت فنی به لحاظ امتیازی هم بسیار مهم است. این رقابت‌ها ۱G است و کسب امتیاز در آن می‌تواند برای آینده و در رنکینگ بسیار تاثیر گذار باشد اما این مسابقات بیش از هر چیزی برای کادرفنی تیم ملی تکواندو و البته میرهاشم حسینی مهم است.

لغو مسابقات بین‌المللی به دلیل شیوع کرونا در این یکسال اخیر باعث شده تا حضور در تورنمنت بین‌المللی یک فرصت ارزشمند محسوب شود. به خصوص این‌که تکواندوکاران مطرح تیم ملی در مسابقات لیگ برتر به میدان رفتند و حالا با نظر کادرفنی راهی بلغارستان می‌شوند تا بعد از آزمایش در مسابقات داخلی لیگ برتر این فرصت را داشته باشند که در تورنمنت بین‌المللی هم محک بخورند.

حسین لطفی، سروش احمدی، میرهاشم حسینی، امیرمحمد بخشی، مهران برخورداری، سجاد مردانی راهی بلغارستان می‌شوند تا در این مسابقات حضور داشته باشند و بعد از بیش از یک سال تعطیلی اولین محک اصلی را بخورند.

این تیم یک همراه ویژه دارد؛ آرمین هادی‌پور مهمترین فرد تیم ملی تکواندو در این روزها، نامش در فهرست نفرات اعزامی به صوفیه قرار دارد. آرمین به دلیل آسیب دیدگی مسابقه نمی‌دهد اما همراه تیم به صوفیه می‌رود تا در اردوی مشترک تمرینی در صوفیه تمرین کند.

در بین نفرات اعزامی به صوفیه اما مهمترین چهره میر هاشم حسینی است. کسی که قرار است کمتر از شش ماه دیگر راهی بازی‌های المپیک شود اما در یکسال گذشته فرصت چندانی برای حضور در تورنمنت‌های بین‌المللی برای آماده‌سازی پیدا نکرده و حالا مسابقات بلغارستان برای او بسیار مهم و ارزشمند است تا خودش را به فرم ایده‌آل برساند. میر هاشم نباید به هیچ قیمتی حضور در صوفیه را از دست بدهد و باید تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا خودش را به فرم ایده‌آل برساند.

این تیم با بررسی عملکرد نتایج رقابت‌های لیگ برتر که حکم انتخابی داشته ، برای حضور در صوفیه گزینش شده است و پس از حضور در این تورنمنت و یک اردو مشترک ۲۶ اسفندماه به ایران باز می‌گردد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::