شما اینجا هستید

بین الملل » قوانین جدید رنکینگ المپیکی و جهانی اعلام شد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فدراسیون جهانی تکواندو با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری رقابت ها، از ۲۰ مردادماه (۱۰ آگوست) اعلام کرد امتیازات رنکینگ از ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۰ ثابت مانده و هیچ امتیازی از ورزشکاران کسر نمی شود.

فدراسیون جهانی تکواندو حالا و با آغاز رویدادهای بین المللی دارای امتیاز با ارسال ایمیلی به فدراسیون های عضو از قوانین جدید رنکینگ المپیکی و جهانی خبر داده است.

بر اساس ایمیل ارسال شده از ماه مارس تا جولای ۲۰۲۱ رنگینگ فدراسیون جهانی طبق شرایط زیر منتشر می شود:

– رنکینگ سال ۲۰۲۱ در ماه های مربوطه ۲۰۲۰ منتشر می شود؛ به عنوان مثال در رنکینگ مارس ۲۰۲۱، امتیازات مارس ۲۰۲۰ لحاظ خواهد شد.

– هیچ کسر امتیازی برای رویدادهای برگزار شده در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ انجام نمی شود.

– تکواندوکارانی که در تورنمنت های G1 و G2 برای کسب ۴۰ امتیاز مجاز در هر سال شرکت می کردند از تاریخ یکم ژانویه ۲۰۲۰ تا ۳۱ جولای ۲۰۲۱ می توانند امتیاز بدست آورند.

** همچنین با توجه به دوره جدید رنکینگ برای کسب امتیاز و حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، رنکینگ فدراسیون جهانی از اول آگوست ۲۰۲۱ (۱۰ مردادماه ۱۴۰۰) به شکل زیر محاسبه می شود:

– از امتیازات سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، ۲۵ درصد؛ از امتیازات ۲۰۱۹، ۵۰ درصد؛ از امتیازت ۲۰۱۸، ۷۵ درصد و از امتیازات ۲۰۱۷ و قبل از آن ۱۰۰ درصد کسر خواهد شد.

– تکواندوکارانی که در تورنمنت های G1 و G2 برای کسب ۴۰ امتیاز مجاز در هر سال شرکت می کردند از تاریخ یکم ژانویه ۲۰۲۱ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ می توانند امتیاز بدست آورند.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::